07.06.2014

Termalica - Arka 4:2. Czwarte miejsce na koniec sezonu.

Porażką kończą sezon żółto-niebiescy. Termalica wygrała spotkanie 4:2, rostrzygając jego losy w końcowych minutach.

38. kolejka I ligi

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia 4:2 (1:1)

Bramki: Drozdowicz 30', Pawlusiński 62', Sołdecki 79', Schulmeister 84' - Sołdecki 7'(s), Szubert 63'

Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Moskal, Pawlusiński (76' Kogut), Kaczmarczyk, Sołdecki, Foszmańczyk (58' Piotrowski), Schulmeister (90' Kujawa), Drozdowicz

Arka: Miszczuk - Cichocki, Juraszek, Jarzębowski, Sulewski, Dampc (82' Aleksander), Kowalski (76' Koziara), Rzuchowski, Pruchnik, Radzewicz (46' Wojowski), Szubert

Żółte kartki: Sołdecki, Kopacz

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

0 min - mocno zmieniona kadrowo Arka zagra w Niecieczy. Z powodu czerwonych kartek wykluczony jest występ Michała Szromnika i Krzysztofa Sobieraja. Sezon zakończył się także dla Szwocha, Oleksego i Ślusarskiego, którzy uskarżają się na kontuzje.

0 min - nieobecność jednych jest szansą dla drugich. Dziś z niedyspozycji kolegów skorzysta Maciej Dampc, który otrzymał szansę debiutu w Arce, i to od pierwszej minuty!

4 min - świetnie mogli ten mecz rozpocząć gospodarze! W sytuacji sam na sam z Miszczukiem znalazł się Pawlusiński, ale nie zdecydował się na strzał lecz na podanie do będącego napozycji spalonej Kaczmarczyka!

7 min - goooolll dla Arki!!! Sołdecki pakuje piłkę do własnej siatki! Nowak bronił strzał jednego z arkowców na tyle niefortunnie, że piłka trafiła w Sołdeckiego i wturlała się do bramki!

16 min - Termilca wykonała rzut rożny i o mały włos już kilka minut po golu dla Arki nie odrobiła strat! Czerwiński bowiem doszedł do wybitej piłki na 16 metr i trafił w poprzeczkę!

19 min - Termalica przycisnęła. Kolejny korner wykonał Pawlusiński, ale nie zrobił tego dobrze i piłka opuściła boisko.

25 min - przerwa na uzupełnienie płynów

30 min - gol dla gospodarzy! Na strzał z 25 metrów zdecydował się Drozdowicz iMiszczuk był bez szans!

33 min - Radzewicz uderzył z rzutu wolnego i piłka o centymetry minęła spojenie bramki Nowaka!

35 min - w rewanżu z dystansu uderzył Kopacz, piłka odbiła się od nogi jednego z gdynian i o mały włos nie wpadła za kołnierz Miszczuka do naszej bramki!

36 min - tym razem Schulmeister dystansu i znów niewiele zabrakło!

40 min - Radzewicz znów zdecydował się na strzał i piłka niechybnie zmierzała do siatki, ale na jej drodze stanął... Kowalski i nie dość, że futbolówka nie trafiła do bramki, to sędzia odgwizdał pozycje spaloną naszego zawodnika!

45 min - Miszczuk broni strzał głową Kopacza

45+2 min - nienajlepsze zachowanie Juraszka, ale ostatecznie udało się Miszczukowi oddalić niebezpieczeństwo

PRZERWA - Arka nie potrafia w pełni skorzystać z prezentu gospodarzy i pozwoliła drużynie z Niecieczy odrobić straty. Obie ekipy oddają sporo strzałów z dystansu, które często potrafią być groźne. Niestety pojedynki główkowe często wygrywane są przez gospodarzy, co sprawia, że każdy stały fragment w okolicach naszego pola karnego przynosi spore niebezpieczeństwo Miszczukowi.

48 min - pierwsza próba uderzenia po przerwie autorstwa Drozdowicza, niecelna.

50 min - zrewanżować się próbował Pruchnik, ale jego strzał był zbyt lekki

56 min - Pruchnik tym razem w rolu dogrywającego, a w egzekutora próbuje się wcielić Juraszek. Niestety jego strzał głową był jednak nieudany.

56 min - Nowak w ostatniej chwili uprzedził Sulewskiego, który otrzymał idealne podanie od Rzuchowskiego!

58 min - Schulmeister trafia w boczną siatkę!

62 min - gol dla Termaliki! Pawlusiński! Na tego gola zapowiadało się od kilku minut, bo gospodarze raz po razpoważnie zagrażali naszej bramce i w końcu dopięli swego. Pawlusiński uderzył bez przyjęcia zza pola karnego i znów niewiele do powiedzenia miał Miszczuk!

63 min - błyskawicza odpowiedź Arki! Zespołowa akcja gdynian wyprowadziła Szuberta na czystą pozycję, a ten nie dał szans Nowakowi! Asysta Rzuchowskiego!

68 min - przerwa na uzupełnienie płynów. Taka przerwa w pierwszej częsci spotkania podziałała uskrzydlająco na gospodarzy. Oby teraz sytuacja się odwróciła.

76 min - Na zmiany zdecydowali się szkoleniowcy obu zespołów i na murawie meldują się nastolatkowie. Ze strony Arki - Koziara, u gospodarzy - Kogut.

79 min - gol dla Termaliki! Za bramkę samobójczą rehabilituje się Sołdecki! Strzałem głową skorzystał z precyzyjnej centry Piotrowskiego! Piotrowski od momentu wejścia na boisko jest najbardziej widocznym zawodnikiem na placu.

82 min - trener Rzepka nie ma nic do stracenia i za defensora w osobie Dampca, do gry posyła Aleksandra.

84 min - 4:2 dla gospodarzy...Szybko żółto-niebiescy zostali ukarani za swoje ryzyko. Kontrę lewą stroną wyprowadził 17-letni Kogut, precyzyjnie zagrał w pole karne, gdzie Schulmeister nie miał kłopotu z podwyższeniem prowadzenia.

87 min - dośrodkowanie Pruchnika ze stałego fragmentu gry kończy się w rękawicach Nowaka.

KONIEC - smutny koniec sezonu dla kibiców żółto-niebieskich. Arka przegrała ostatni mecz w Niecieczy i rozgrywki kończy na czwartym miejscu. Teraz czekamy na pozytywną decyzję Komisji Odwoławczej ws. licencji na przyszły sezon i będziemy wyczekiwać informacji nt. budowy zespołu.To w dużej mierze da odpowiedź o cele na nadchodzace nowe rozgrywki.