TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

28.12.2013

Trenerzy Arki szkolą i szkolą się.

W dniach 20-21.12.2013 odbyła się kursokonferencja trenerów w Cetniewie. Jedne z zajęć praktycznych poprowadził trener Krzysztof Janczak.

 

Tematem przewodnim było:  "Kształtowanie siły na ukierunkowanym etapie kształcenia zawodnika".

 

W treningu pokazowym brali udział zawodnicy Arki roczników 1994/95, którzy w lipcu zdobyli srebny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych. Po pokazie zawodnicy zostali nagrodzeni przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w postaci dyplomów i nagród rzeczowych.

 

Z kolei na grudniowym szkoleniu w Poznaniu w Hali "Arena", w ramach tzw. Lech Conference był Dariusz Ulanowski, asystent trenera Grzegorza Witta w zespole rezerw.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0212_kopia_f57d87ccbc4cc00b057b2ff3e6d82213.jpg

 

Popularny "Uli"  rekordzista pod względem ilości występów w Arce , po zakończeniu kariery zawodniczej podnosi swoje kwalifikacje. 

 

W tej chwili posiada II klasę trenerską, ale korzysta z każdej okazji aby swój warsztat trenerski rozwijać. Temu służył takę pobyt w ramach 4 edycji Lech Conference. Jej tematem przewodnim była "Szybkość w fazach przejściowych". 

 

Jak mogliśmy przeczytać na stronie poświęconej konferencji warto w tym zakresie uczyć się od najlepszych na świecie. Faza przejściowa trwa tylko parę sekund, ale to właśnie zdolność zorganizowania się w tej krótkiej chwili może przesądzić o losach meczu. Najlepsze zespoły atakują z myślą o obronie i bronią z myślą o ataku:

 

Jednym z największych mistrzów faz przejściowych jest José Mourinho, który powiedział kiedyś: Wszyscy mówią, że stałe fragmenty gry wygrywają spotkania, ale ja myślę, że to fazy przejściowe są kluczowe. Zawodnicy muszą się nauczyć czytać grę, aby wiedzieć, kiedy założyć pressing i kiedy przejść do obrony.

 

Za Mourinho Real Madryt nawet w ataku pozycyjnym grał tak, aby jak najszybciej przejść pod bramkę przeciwnika. Jeśli tracił piłkę, to nie zawsze cała drużyna uczestniczyła w pressingu. Często czterech zawodników zostawało nad linią piłki, aby w momencie odzyskania piłki mieć przewagę i wyprowadzić skuteczny kontratak.

 

Podczas konferencji prezentacji z juniorami Lecha dokonali trenerzy młodzieżowi Feyenoordu Rotterdam (Gerard Rutjes trenujący U-14) , Dinama Zagrzeb ( Ugo Klingor U-13) , Manchesteru United (Eamon Mulvey U-15) i Lecha Poznań ( Marek Śledź U-8 i U-16).

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia