20.10.2013

Statystyka meczu Arka - Kolejarz: Trzy i jeden.

Statystyka po takim meczu , w którym liczyło się tylko zwycięstwo jest ważna w rubryce nr 1. Arka strzeliła trzy bramki, jej rywal jedną i na tym, tak  jak krótko sam mecz podsumował na początku konferencji trener Paweł Sikora,  należy się skupić.

Te 3 bramki i wygrana to mały krok w stronę...góry tabeli. Taka jest prawda o 1 lidze w tym sezonie. Arka do meczu przystępowała z 15 miejsca, a teraz ma tyle samo punktów co ósma w tabeli Chojniczanka.  Mimo, że Arka straciła bramkę jako pierwsza to jeszcze przed przerwą "odczarowała" statystykę zdobytych w pierwszych 45 minutach goli, gdyż Piotr Tomasik trafił do siatki w 1 połowie, co udało się do tej pory żółto-niebieskim tylko w Nowym Sączu. Ten gol "do szatni" dał na pewno naszym zawodnikom nadzieje, którą podsycił 4 minuty po przerwie niezawodny w tej rundzie kapitan Tomasz Jarzębowski. Jego kapitalny strzał wyprowadził Arkę na prowadzenie, a rywali dobił Arkadiusz Aleksander zdobywając swoją 6 bramkę w rozgrywkach.

Kapitan Arki daje niemal 100 procentową pewność na wygraną. Do tej pory na 11 bramek zdobytych dla Arki, aż w 9 przypadkach były to gole w meczach, w których Arka wygrywała. Porażki były w meczu pucharowym ze Śląskiem (1:3) oraz w tym sezonie w lidze w Płocku (1:2). Uważamy, że te "wyjątki" potwierdzają tylko regułę! "Jarzy" życzymy kolejnych trafień.

Dla "Alka" była to bramka po 5 kolejkach "posuchy". Taką serię w ub. sezonie miał w Sandecji na początku sezonu i miejmy nadzieję, że się już nie powtórzy. Piotr Tomasik "odczarował" pierwsze połowy i trafił po raz pierwszy w tej rundzie w lidze. Poprzednio trafił do siatki w pucharowym meczu z Ruchem Chorzów.

50 mecz w Arce rozegrał Mateusz Szwoch. Debiutował 8 października 2011 roku w meczu z Zawiszą Bydgoszcz (5:2), gdy wszedł na ostatnie 7 minut. Zdobył do tej pory 3 bramki.