TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.06.2013

Wojciech Ignatiuk: Po doświadczenie w Katarze.

Wojciech Ignatiuk otrzymał zgodę Zarządu Klubu na wyjazd na roczny kontrakt do Katarskiej Federacji Piłkarskiej.


Wojciech Ignatiuk jest absolwentem AWFiS Gdańsk. Był nominowany  do nagrody „Czerwonej róży" dla najlepszego studenta Pomorza w 2010 roku (był w gronie 7 finalistów) co było przepustką do nominacji do nagrody studenckiego Nobla dla najlepszego studenta w Polsce. Wcześniej został najlepszym studentem AWFiS .

 

Do Arki trafił pod koniec 2008. Współpracował  z trenerami Wojciechem Stawowym, Robertem Jończykiem, Czesławem Michniewiczem, Markiem Chojnackim, a potem z kolejnymi: Dariuszem Pasieką, Frantiskiem Straką, Petrem Nemcem i ostatnio z Pawłem Sikorą.

 

To właśnie o jego pracy podczas ostatniego okresu przygotowawczego pozytywnie wypowiadali się zawodnicy Arki oraz także  trener Paweł Sikora.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2780_kopia_fcb3e73dd3f9a6efa555d1a662c0db75.jpg

 

Wojciech Ignatiuk odpowiadał za przygotowywanie testów wydolnościowych i sprawnościowych, diagnostykę oraz za przygotowanie motoryczne żółto-niebieskich. W tym roku  został również analitykiem w pierwszej reprezentacji Polski w sztabie Wojciecha Basiuka.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0330_kopia_b37c0898c7599288fd86dff879f4e143.jpg


Przez najbliższy rok będzie pracował w Katarze. Będzie zatrudniony przez Włocha Waltera di Salvo (m.in. odpowiadał za przygotowania w Realu Madryt)  w jednym z klubów Ekstraklasy Katarskiej oraz będzie działał dla Federacji Katarskiej.

 

Warto dodać, że jego przełożony Di Salvo  stworzył w Madrycie centrum medyczne oparte o najnowocześniejsze rozwiązania, mające monitorować stan zdrowia zawodników i na tej podstawie zapobiegać ewentualnym kontuzjom, bazując na dokładnym przebiegu kariery, zapisie chorób oraz kontuzji, danych fizycznych, medycznych, samopoczuciu zawodnika itp.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0421_kopia_62795fca75b333d1cfaf57e0632632aa.jpg

 

Wojciech Ignatiuk będzie mógł więc  pozyskać nową wiedzę i zdobyć kolejne doświadczenia.

 

Przed wylotem w dniu jutrzejszym pożegnał się z pracownikami w klubie , ale jak zapewniał …tylko na rok.

 

Dziękuję Zarządowi Klubu , Prezesowi Pertkiewiczowi za umożliwienie wyjazdu. To dla mnie szansa na dalszy rozwój, a doświadczenie chcę spożytkować w Arce po powrocie. Dziękuję przy okazji jeszcze raz za dobrą współpracę trenerom ze sztabu, zawodnikom. Pozdrawiam także  Kibiców Arki.

Wojtkowi życzymy powodzenia, a także aklimatyzacji także jego rodzinie, która ma dołączyć za 3 miesiące, w tym dwójce jego wspaniałych dzieci. Powodzenia!

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia