02.06.2013

Wysoka wygrana juniorów młodszych.

Udanie kontynuowali pozytywne rozpoczęcie juniorskich zmagań podopieczni Jacka Dziubińskiego. Nie dali szans ostatniej w tabeli drużynie Chemika wygrywając 4:1.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - grupa północno-zachodnia - 13. kolejka:

Arka Gdynia - Chemik Bydgoszcz 4:1 (2:0)

Bramki: Skrzypczak - 2 (7', 55'), Szur - 2 (21', 69') - ? 72'

Arka JM: Szuciło - Godula (63' J.Bartlewski) , Szur, Lisowski, Borski (70' B.Niciński) - Tobiaski, Skrzypczak - Kupczyk (53' Nowakowski), Koziara, D. Tomczak (60' Bach) - K.Patok (63' Kreft)

W meczu tym zdecydowaną przewagę miała naszadrużyna, która była nieco "podrażniona" remisem czwartkowym z Bałtykiem Koszalin

Młodzi "Arkowcy" od początku ruszyli do zdecydowanych ataków na bramkę Chemika. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 7 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się najlepszy tego dnia w naszej drużynie Mateusz Skrzypczak i pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce. Nasza drużyna "poszła za ciosem" i już w 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu pod bramką najlepiej zachował się Przemek Szur i wpakował pilkę do bramki.

W pierwszej części jeszcze Skrzypczak, Tobiaski i Szur powinni wpisać się na listę strzelców, ale znakomicie przy ich strzałach zachował się bramkarz drużyny przyjezdnej.

W drugiej połowie Arka nadal była stroną przeważającą. W 55' na solową akcję zdecydował się Skrzypczak i ładnym strzałem zakończył swoją indywidualną akcję. Potem podopieczni Jacka Dziubińskiego i Arkadiusza Gaffki seryjnie marnowali tzw.  stu procentowe sytuacje - Patok, Kupczyk i Tomczak powinni wpisać się na listę strzelców. Wreszcie w 69 minucie  na 4:0 podwyższył skuteczny obok Skrzypczaka tego dnia Szur.

W końcu także zespół Chemika strzelił swoją bramkę. W 72min.  po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką jednego z naszych obrońców.  Wprawdzie Łukasz  Szuciło obnronił jednastkę wykonywaną przez zawodnika Chemika, jednak przy dobitce był już bez szans.

Bardzo dobrze kończą więc występy w Gdyni nasi juniorzy młodsi i powalczą jeszcze w Szczecinie z Salosem o kolejne 3 punkty.