- PZPN parafował umowę pomiędzy I ligą a telewizją Orange sport. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego powodu, jestem przekonany, że telewizja będzie pokazywać mecze w sposób ekskluzywny. Jestem przekonany również o tym, że jest to dobre okno na lepszy świat dla klubów pierwszoligowych - powiedział na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

W środę rano o decyzji Piłkarskiej Ligi Polskiej i telewizji Orange sport poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Z przedłużenia kontraktu zadowolony jest też prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej, zdaniem którego takie rozwiązanie jest zadowalające dla wszystkich stron.

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przez najbliższe dwa sezony I liga piłkarska będzie pokazywana w Orange sport. Na dodatek, w bardzo ciekawej formie - minimum dwa mecze na żywo w każdej kolejce, prócz tego jeszcze magazyn. Kibice na pewno będą zadowoleni i usatysfakcjonowani, a dla nas jako Piłkarskiej Ligi Polskiej to też jest sukces - powiedział Michał Listkiewicz.

 

Zmaganiom pierwszoligowców na antenie Orange sport w następnych sezonach nadal towarzyszyć będą specjalne serwisy informacyjne, programy publicystyczne i reportaże. Na zakończenie obecnego sezonu, w przedostatniej kolejce Orange sport zrealizuje łączoną transmisję z trzech ligowych spotkań.

 

Na środowym zarządzie podjęto również decyzje o zmianach wymagań licencyjnych dla klubów I ligi. Jednym z nich jest wymóg posiadania stadionu ze sztucznym oświetleniem od sezonu 2015/2016. Od sezonu 2016/2017 każdy klub będzie musiał natomiast posiadać podgrzewaną murawę.

 

źródło: www.orange.pl