TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.03.2013

Michał Gałecki: Debiut to moje marzenie.

Michał Gałecki obecnie jest najmłodszym zawodnikiem w kadrze pierwszego zespołu. Jest podstawowym graczem reprezentacji do lat 17, która ma szanse na awans do finałów Mistrzostw Europy. W sparingach strzelił piękną bramkę, teraz marzy o debiucie w lidze. Twardo jednak "stoi na ziemi" i wie , że wszystko można osiągnąć tylko ciężką pracą.
W ogłoszonej przez sztab kadrze na rundę wiosenną jesteś najmłodszym zawodnikiem. Zaskoczyło Cię to, że tak szybko po przyjściu do Arki znalazłeś się w pierwszym zespole?

 

Od samego początku gdy przyszedłem do Arki moim celem było znalezienie się w szerokiej kadrze. Może nie liczyłem, że stanie się to już teraz, ale bardzo z tego powodu się cieszę , że nastąpiło to w tym momencie.

 

Do Arki trafiłeś z Naprzodu Czyżowice, ale wcześniej był jeszcze Gosław Jedłownik (to dzielnica Wodzisławia Śl. - red.) Jak wyglądały te początki?

 

To była szkółka piłkarska, w której trenowałem od pierwszej klasy podstawówki. Była nas tam spora grupa ok 20 chłopaków. Zawsze trenowałem ze starszymi od siebie , z rocznikiem 1994. Gdy poszedłem do gimnazjum znalazłem się w Naprzodzie. Poszedłem tam za swoim trenerem Panem Antonim Jeleniem (jako piłkarz grał m.in.  w 2 Bundeslidze – przyp. red.) Potem trafiłem do Arki.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0691_kopia_7889519b90f5d5137182c411841b76ed.jpg

 

Jak sobie radzisz w Gdyni?

 

Bez problemu. Czuję się tutaj bardzo dobrze. Przyzwyczaiłem się już do takiego oddalenia od domu. Daję radę.  Na początku było trochę gorzej, teraz już się zaaklimatyzowałem i jest wszystko w porządku. Klub dba o wszystko, mieszkam w internacie, uczęszczam do Liceum do pierwszej klasy. Mam zapewnione wyżywienie. Nie narzekam.

 

Istotnym dla Twojego rozwoju są regularne występy w kadrze młodzieżowej. Trenerzy stawiają na Ciebie.

 

Wiadomo, że kadra narodowa to jest wielkie wyróżnienie dla zawodnika i dla klubu. Jest okazja aby skonfrontować się na międzynarodowej arenie, z różnymi przeciwnikami, porównać swoje umiejętności. Kadra pomogła mi się rozwinąć. Uważam, że w naszej kategorii wiekowej jest dobry poziom i w każdym meczu można zdobyć nowe doświadczenia.

 

Wiosną zagracie  w kolejnej rundzie eliminacji, w grupie piątej z Czechami, Szwajcarią i Izraelem. Jak oceniasz wasze szanse na awans?

 

Grupa jest  bardzo wyrównana, myślę, że z każdym z tych zespołów możemy wygrać .

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3247_kopia_a6438df8fff69db9d698ff33be8b7c52.jpg

 

Wracając do aktualnej sytuacji w klubie. Jak zniosłeś przygotowania. To było dla Ciebie duże wyzwanie?

 

Bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wiadomo, że trzeba było ciężko pracować. Spodziewałem się jednak tego i byłem  na to przygotowany.

 

Mimo, że jesteś najmłodszy to nie brakuje w kadrze rówieśników i chyba łatwiej dzięki temu było Ci wejść do  zespołu?

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_6263_kopia_f0c58b9ca759f75e03e27479a4eeb69b.jpg

 

Tak, to mi bardzo pomagało. Obecność Mateusza Szwocha czy Darka Formelli pozwoliła szybciej się zaaklimatyzować.

 

Z kim się trzymasz?

 

Z Mateuszem , Pawłem Wojowskim.

 

A jak ze starszymi graczami?

 

Nie ma żadnych podziałów. Bardzo nam pomagają. Relacje są koleżeńskie.

 

Masz jakieś wzorce w polskiej piłce i za granicą?

 

Zawsze, już od małego chłopca inspirowałem się grą Stevena Gerarda. Z polskich takim zawodnikiem, którego podpatruję jest Grzegorz Krychowiak. Oglądam mecze ligi angielskiej i niemieckiej. Lubię także atmosferę jaka panuje tam na trybunach.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0112_kopia_8397a57b9fee95685386565fda0cae0d.jpg

 

Na co liczysz wiosną? W 1 kolejce gracie na wyjeździe z Wartą, a potem w Gdyni czeka nas wydarzenie wiosny - mecz z Cracovią.

 

Najpierw  oczywiście liczę na debiut, a potem zobaczymy. Występ w meczu z Cracovią przed naszymi kibicami byłby dla mnie ogromnym przeżyciem, ale wszystko zależeć będzie od trenera.

 

Życzę Ci więc w imieniu kibiców powodzenia!

 

 

Rozmawiał: tomryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia