22.01.2013

Arka Gdynia zremisowała w sparingu z Pogonią Szczecin.

Tego meczu sparingowego żółto-niebiescy nie mieli w planie, ale trener Paweł Sikora postanowił pozytywnie odpowiedzieć na dość niespodziewaną propozycję Pogoni Szczecin i zgodził się rozegrać sparing w Pobierowie (woj. zachodnio-pomorskie). Spotkanie Arki z ekstraklasową Pogonią zakończyło się remisem 2:2.

Trener Sikora nadal sprawdza testowanych w Gdyni zawodników i pięciu z nich zaprezentowało się we wczorajszym spotkaniu. Mecz zaczął się pechowo dla gdynian, bo już w 5 minucie Maksymilian Rogalski uzyskał prowadzenie dla Portowców. Arkowcy nie zamierzali jednak składać broni, ale w pierwszej połowie sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni nie wykorzystali Daisuke Shibusawa oraz Janusz Surdykowski

Po zmianie stron na boisku pojawił się najnowszy z testowanych w Arce zawodników - kandydat na prawego obrońcę - Dawid Kubowicz. Gdynianie nie chcieli być gorsi od rywala z ekstraklasy i w 66 minucie Dariusz Formella doprowadził do wyrównania.

Remis przetrwał tylko minutę, bo Pogoń odzyskała prowadzenie po skutecznym strzale Mouhamadou Traore. Do kolejnej zmiany wyniku doszło w 70 minucie. W polu karnym szczecinian sfaulowany został Łukasz Zwoliński, a rzut karny na wyrównującego gola dla Arki zamienił Marcus da Silva