22.10.2012

Juniorzy: Tczew zdobyty bez straty gola

Z kompletem punktów z Tczewa wrócili nasi młodzi zawodnicy. W niedzielę przekonująco wygrali swoje mecze, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Po tych wygranych juniorzy starsi nadal zajmują drugą pozycję w tabeli (3 punkty straty do Lechii), młodsi pozostali liderem, ale odskoczyli od Lechii na 2 punkty.

9. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Gryf 2009 Tczew - Arka Gdynia 0:4 (0:1)

Bramki:  Stolc 19', Fierka 48', Wesołowski 69', S.Bartlewski 72'

Arka Gdynia: Kamola, Stolc, Szur, Marcjanik, Dampc (80' Malinowski), Kreft, S.Bartlewski (80' Mosiejko), Kowalczyk (68' Zenik), Wesołowski (74' Molęda), Patelczyk (65' Zambrowski), Wardziński (46' Fierka).

W ramach 9. kolejki ligowej juniorzy starsi Arki wygrali na wyjeździe z rówieśnikami z Tczewa 4:0. Mecz był ciekawy, rozgrywany w szybkim tempie. Zawodnicy Arki stworzyli sobie kilkanaście dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, z których wykorzystali tylko cztery. Gra Arki mogła się podobać, mankamentem była niestety skuteczność, szczególnie w pierwszej połowie. Na osiem dogodnych sytuacji do zdobycia gola arkowcy wykorzystali tylko jedną, po rzucie rożnym głową celnie strzelił Przemysław Stolc. Lepszą skutecznością żółto-niebiescy wykazali się w drugiej połowie. Już po trzech minutach od wznowienia gry na 2:0 podwyższył wprowadzony na boisko Michał Fierka. Kolejne bramki dorzucili: Kewin  Wesolowski i Sebastian  Bartlewski.

Tabela i wyniki

9. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Gryf 2009 Tczew - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Kreft 16', Koziara 46', Nowocień 70'

Arka Gdynia: Kotkowski (60' Szuciło), J.Bartlewski, Lisowski, Groen (55' Mazurczak), Galeniewski, P.Tomczak, Tobiaski (55' Patok), Nowakowski (55' Nowocień), Kreft (75' Wódkiewicz), D.Tomczak (65' Kupczyk), Koziara.

Cały mecz toczył się pod zdecydowane dyktando żółto-niebieskich. Ciekawostką jest fakt, że żaden z naszych bramkarzy nie miał w całym meczu piłki w rękach. Niestety w zespole Arki zawiodła skuteczność (bardzo dużo nie wykorzystanych stuprocentowych  sytuacji).  Mecz był rozgrywany we  mgle i być może ograniczona widoczność miała wpływ na słabą skuteczność arkowców... Niedzielne zwycięstwo pozwoliło młodym gdynianom na odskoczenie Lechii na dwa punkty, gdyż biało-zieloni niespodziewanie tylko zremisowali u siebie z dryżyną  Olimpica Gdańsk.