13.10.2012

Okocimski Brzesko - Arka 1:1. Jak się nie ma, co się lubi...

Nasi zawodnicy przed meczem nie ukrywali, że usatysfakcjonują ich tylko trzy punkty, dlatego remis w Brzesku z Okocimskim to jednak małe rozczarowanie. Okazji do zdobycia zwycięskiej bramki nie brakowało... Piątą bramkę w lidze zdobył Marcus da Silva.

12. kolejka I ligi

Okocimski - Brzesko - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
Bramki: Smółka 48' - da Silva 45'

Okocimski: Mieczkowski - Wieczorek, Cegliński, Jacek, Wawryka, Szałęga, Baliga (72' Jeromienko), Darmochwał, Litwiniuk, Trznadel (81' Ogar), Smółka (67' Zaniewski)

Arka: Szromnik - Krajanowski, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - da Silva (83' Górski), Pruchnik, Rzuchowski (84' Brodziński), Radzewicz -  Szwoch (71' Jędrzejowski) - Kuklis

Żółte kartki: Litwiniuk, Jeromienko - Jędrzejowski

Sędzia: Mariusz Korzec (Warszawa)

0 min - w dzisiejszym meczu za żółte kartki zmuszony jest pauzować Julien Tadrowski. Wolne miejsce w skladzie wykorzystał Piotr Kuklis, który po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczyna mecz od pierwszej minuty

3 min - gospodarze wyszli na mecz mocno zdeterminowani. Grają na pograniczu faulu i szukają swoich szans posyłając piłki niec na ślepo w pole karne Arki.

6 min - z rzutu wolnego spróbował uderzenia na bramkę Darmochwał i fatalnie przestrzelił

8 min - Darmochwał znów nie trafił do bramki, ale tym razem będąc w świetnej sytuacji w polu karnym Arki! Świetnie dograł mu piłkę Litwiniuk. Obudź się Arko!

10 min - doczekaliśmy się pierwszej próby oddania strzału przez gdynian. Niecelnie uderzał Rzuchowski.

14 min - Litwiniuk oddaje strzał z pierwszej piłki, ale nie trafia w światło bramki.

16 min - po rozegraniu rzutu wolnego, strzał oddaje Radzewicz, ale nie mógł tą próbą zaskoczyć Mieczkowskiego

22 min - Arka powoli zaczyna przeważać. Na razie przekłada się to wyłącznie na dłuższe posiadanie piłki, ale może wkrótce arkowcy poważniej zagrożą bramce gospodarzy.

26 min - seria niedokładnych podań z obu stron. Najpierw piłka nie dotarła do da Silvy, a chwilę później Szromnik uprzedził zawodników z Brzeska.

27 min - pierwsza naprawdę dogodna okazja dla Arki! Szwoch z kilku metrów przenosi piłkę nad poprzeczką po tym, jak świetnie mu dośrodkował Kuklis!

35 min - zawodnikom Okocimskiego nie brakuje zaangażowania, ale na razie nie wystarcza to na Arkę. Próbują akcji indywidualnych, ale nasi obrońcy dobrze sobie z tym radzą.

39 min - ładna próba da Silvy! Jego techniczny strzał minimalnie minął słupek bramki Mieczkowskiego!

45 min - GOOOOLLLL dla Arki! Marcus da Silva wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego i precyzyjnym strzałem zdobył gola do szatni!

PRZERWA - Gdyby nie trafienie da Silvy w ostatniej akcji pierwszej połowy, moglibyśmy napisać o pierwszej połowie tylko tyle, że się odbyła. Arka od 20 minuty zaczęła coraz dłużej utzrymywać się przy piłce i przyniosło to efekt. Warto podkreślić, że stałe fragmenty gry w wykonaniu zespołu Nemeca zaczynają być znów jego bardzo groźną bronią!

48 min - gol dla Okocimskiego! Tak jak dobrze zakończyliśmy pierwszą połowę, tak fatalnie rozpoczęliśmy drugą. Dośrodkowanie Litwiniuka w pole karne efektownym szczupakiem wykończył Smółka!

53 min - Szałęga z dystansu ponad poprzeczką

55 min - znów z dystansu Szałęga. Tym razem w światło bramki, ale dobrze spisał się Szromnik!

59 min - Arkowcy nie ustępują w poszukiwaniu drugiego gola! Najpierw Tomasik przenosi piłkę tuż nad poprzeczką, a po chwili Radzewicz z bliska przegrywa pojedynek z Mieczkowskim!

62 min - Szromnik bezbłędny przy obronie strzału Trznadla.

63 min - Tomasik znów minimalnie spudłował! Tym razem piłka minęła słupek.

66 min - Darmochwał minął obrońcę, ale oddał słaby strzał

71 min - w naszym zespole na boisku pojawił się Jędrzejowski. On  z pewnością powędruje na prawe skrzydło, a do środka zejdzie Kuklis.

76 min - strzał da Silvy w ostatniej chwili zablokowany przez Jeromienkę

85 min - Wawryka uderza niecelnie zza pola karnego

87 min - zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale ostatecznie to Mieczkowski wychodzi z tej sytuacji obronną ręką!

90 min - coraz bliżej końca meczu, czy końcówka drugiej połowy będzie równie pomyślna dla Arki jak pierwszej?

90+3 min - Maciej Górski mógł zostać bohaterem Arki! Nasz młody napastnik nie trafił w bramkę po błędzie Mieczkowskiego!

90+3 min - Szałęga z rzutu wolnego w mur

KONIEC - wynik po pierwszej połowie pozwalał na duży optymizm kibicom Arki. Niestety błąd na samym początku drugiej odsłony spotkania odebrał naszej drużynie prowadzenie, a brak skuteczności spowodował, że gdynianie musieli podzielić się z Okocimskim punktami. Kompletu punktów trzeba będzie teraz szukać przed własną publicznością