16.04.2012

Zwycięstwo zdobyte w ostatniej minucie meczu

To co nie udało się pierwszoligowym zawodnikom Arki w końcówce meczu z Flotą, udało się juniorom młodszym  z Olivią Gdańsk. W ostatniej minucie niedzielnego spotkania młodzi arkowcy strzelili gola na wagę trzech punktów i nie stracili dystansu do prowadzącej Lechii. Juniorzy starsi w weekend zdobyli trzy punkty nie wychodząc na boisko.

18. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Murkam Przodkowo 3:0 (walkower)

Drużyna gości wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Wszystkie mecze Murkama w rundzie wiosennej  zweryfikowane zostały  jako walkower na korzyść przeciwników.

Tabela i wyniki

18. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Olivia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramki: Miasnikow 54', Zalewski 80' - Skwarek 62'

Arka:  Machola, Maślak (80' Stanuch), Sztandar, Szur, Dampc, Mosiejko (40' Gałecki), Nalepa, Zenik, Formella, Kowalczyk (40' Zalewski), Fierka (40' Miasnikow).

Po kilku dobrych meczach juniorzy młodsi słabiej zaprezentowali się w ostatniej kolejce ligowej w meczu z Olivią Gdańsk. Zawodnicy Arki głównie  "dzięki" swojej wysokiej nieskuteczności doprowadzili do dramatycznej końcówki. Zarówno  w pierwszej jak  i w drugiej połowie  Arka miała przewagę, ale bardzo ambitnie grający zawodnicy Olivii wychodzili obronną ręką z sytuacji bramkowych. Do przerwy wynik 0:0. Po przerwie nastąpiły trzy zmiany, które wyraźnie ożywiły grę naszej drużyny. Efektem była bardzo ładna bramka Igora Miasnikowa zdobyta po strzale z 20 metrów. Po zdobyciu gola Arka stworzyła sobie pięć 100% sytuacji, niestety żadnej nie wykorzystała. W 62 minucie zawodnik Olivii perfekcyjnie wykonał rzut wolny doprowadzając do remisu. Nie załamało to zawodników Arki, którzy nadal atakowali. W ostatniej minucie spotkania desperackie ataki zakończyły się sukcesem, dośrodkowanie z prawej strony  Bartosza Maślaka sprytnie wykorzystał Adrian Zalewski.

Zwycięstwo pozwoliło utrzymać dystans do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk, która u siebie pewnie pokonała Bałtyk Gdynia.