17.03.2012

"Nos" Petra Nemca i rekord Jędrzejowskiego.

O takich zmianach zwykło się mówić "trenerski nos". Nie mamy nic przeciwko temu aby takie wyczucie nie opuściło naszego szkoleniowca do końca sezonu. Wprowadzony przez Petra Nemca zawodnik strzelił "Złotą bramkę" tego meczu po 2 minutach od wejścia (zmiana w 75 min - gol w 77 min.) Dokładnie minęło 89 sekund!

Wiemy, że trenerzy podczas meczu rozważali różne warianty, ale ostatecznie trafili w "10".

Oznacza to nie tylko trzy jakże ważne punkty dla Arki, ale i indywiadualny rekord debiutującego w drużynie zawodnika. Patryk bowiem jak "na gorąco" tuż po strzeleniu bramki  ustaliliśmy z naszym dokumentalistą Maciejem Witczakiem został debiutantem z najszybciej zdobytą bramką  w historii!

Do tej pory rekord ten należał do Macieja Kaczorowskiego. On 8 września 2002 roku strzelił bramkę w meczu z  RKS Radomsko po 4 minutach od wejścia na plac gry. Arka wygrała wówczas także 1:0.

Dwa pierwsze mecze Arki na wiosnę przyniosły  bramki debiutantów. Najpierw Piotr Tomasik zdobył drugą bramkę przeciwko Śląskowi, a teraz Patryk Jędrzejowski zapisał się w kronikach rozgrywek ligowych. Poprzednim debiutantem, który w premierowym meczu ligowym strzelał gola był Dariusz Żuraw, a było to przeciwko Jagiellonii Białystok 10 sierpnia 2008 roku. Padł wtedy remis 1:1.

Jako ciekawostkę dodajmy fakt iż na tej liście jest także ...Łukasz Kowalski, obecnie zawodnik Niecieczy. On w swoim debiucie w Arce 11 marca 2000 roku zdobył bramkę po 60 minutach. Arka przegrała ze Spartą Brodnica w ówczesnej III lidze 1:2.

Po dwie bramki w debiucie zdobyli: Jerzy Zawiślan (28.07.1976 4:2 z Odrą Opole) oraz Grzegorz Podstawek  (PP 29.07.2003 5:1 z Gryfem Wejherowo).

Oby dla Patryka był to tylko początek znakomicie rozpoczętej gry w naszych barwach!