13.02.2012

Juniorzy starsi: Wygrane derby w sparingu!

Swoje spotkanie sparingowe po zgrupowaniu w Zakopanem rozegrali juniorzy starsi. Ich przeciwnikiem był zespół Młodej Ekstraklasy Lechii Gdańsk. Żółto- niebiescy wygrali 6:3.

Arka Gdynia (junior starszy)- Lechia Gdańsk (ME) 6:3 ( 3:2)

Bramki dla Arki: Sulewski, Szulc, Kuc, Patelczyk, Brzuzy, Kowalczyk

Skład Arki JS: Kamola (70' Skulich), Robakowski, Marcjanik, Dampc (70' Szur), Sulewski, Seweryn, Bębenek (45' Kreft), Kuc (45' Brzuzy), Szulc, Patelczyk,Wardziński ( 60' Kowalczyk)

Ciekawe spotkanie stworzyli młodzi zawodnicy obu drużyn, w których dominowali zawodnicy urodzeni w latach 1994-96 r.

Nasi zawodnicy wystąpili w nieco zmienionym składzie ( z powodu kontuzji zagrało kilku zawodników z zespołu juniora młodszego), jednak to nie przeszkodziło w odniesieniu efektownego zwycięstwa, chociaż początek meczu na to nie wskazywał.

Prowadzenie objęli goście, lecz po  kilku minutach wyrównał  Sulewski. Mimo, że goście ponownie wyszli na prowadzenie, to po uderzeniach Szulca oraz Kuca gdynianie schodzili do szatni prowadząc 3:2.

Druga połowa to dominacja Arki, a na listę strzelców wpisywali się kolejno: Patelczyk z rzutu wolnego, Brzuzy z rzutu karnego oraz Kowalczyk. W  ostatniej minucie gdańszczanie zmniejszyli rozmiary porażki uderzając z rzutu karnego. Wynik końcowy 6:3 to w pełni zasłużone zwycięstwo podopiecznych Roberta Wilczyńskiego.