23.10.2011

Arka w formie. Rozbiła Polonię Bytom (Futbol.pl)

Arka Gdynia słabo zaczęła sezon w I lidze. Spadkowicz z Ekstraklasy miał problemy z wygrywaniem i znalazł się w strefie spadkowej. W trzech ostatnich kolejkach Arka odniosła jednak komplet zwycięstw, a w sobotę poszła za ciosem pewnie ogrywając innego spadkowicza - Polonię Bytom.

W tygodniu Arka potwierdziła dobrą formę, eliminując w 1/8 finału Pucharu Polski Polonię Warszawa. Gole dla gdynian strzelili Sławomir Mazurkiewicz, Tomasz Jarzębowski i Mirko Ivanovski. Dwaj pierwsi zdobyli po bramce także w sobotę. Mazurkiewicz trafił w 31. minucie na 2:0, a "Jarza", który strzelał gole przeciwko Zawiszy i Wiśle Płock otworzył wynik spotkania w 5. minucie.

Bramkę na 3:0 zdobył dla Arki Piotr Kuklis. Pomocnik też ostatnio ma dobrze ustawiony celownik. Trafił w poprzedniej kolejce w potyczce z KS Polkowice, trafił też z Wisłą Płock, a wcześniej cieszył się w meczach z Dolcanem, Olimpią Elbląg i Kolejarzem Stróże. W ostatniej minucie gości dobił Krajanowski.

Po 16 meczach Arka ma 24 punkty i zbliża się do czołówki. Do drugiej Floty Świnoujście, która też rozegrała już 16 spotkań, gdynianie tracą 5 "oczek". Do lidera, w najgorszym dla Arki przypadku, czyli przy zwycięstwie Zawiszy, ekipa Petra Nemeca może tracić 8 punktów. Bytomska Polonia nadal jest w dolnych rejonach tabeli. Ma 15 punktów.