23.10.2011

Arka Gdynia zdeklasowała Polonię Bytom 4:0! (sport.pl)

Nie zwalniają tempa piłkarze Arki Gdynia. Po trzech wygranych w lidze i zwycięstwie w Pucharze Polski, tym razem gdynianie nie dali szans Polonii Bytom. Podopieczni trenera Petra Nemca w pojedynku spadkowiczów zwyciężyli aż 4:0

Gdynianie w swoim stylu zaczęli od wysokiego C. Już w czwartej minucie objęli prowadzenie po strzale Tomasza Jarzębowskiego. Po pół godzinie gry było już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Radzewicza na gola strzałem głową zamienił Sławomir Mazurkiewicz. W 37. Arka zdobyła kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy strzelec Arki w tym sezonie Piotr Kuklis, który wykorzystał dogranie Mirko Ivanovskiego. W kolejnych fragmentach gry żółto-niebiescy mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia czwartej bramki, jednak na kolejne trafienie kibice Arki musieli poczekać aż do 90. minuty. Wówczas akcję Ivanovskiego wykończył Krajanowski.