20.10.2011

Arka wyrzuciła za burtę Polonię

Polonia Warszawa nie zdobędzie Pucharu Polski. Czarne Koszule w 1/8 finału PP uległy Arce Gdynia. Polonia przegrała na boisku I-ligowca 1:3. Pytanie, czy Józef Wojciechowski wścieknie się po tej porażce...

Arka od pierwszej minuty rzuciła się na Polonię. Już w 4. minucie bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Mirko Ivanovski, ale uderzył niecelnie.

W 17. minucie już się udało. Z 30 metrów huknął Sławomir Mazurkiewicz. Michał Gliwa popełnił błąd i nie złapał piłki, która wpadła do siatki. Arka prowadząc grała jeszcze swobodniej i w 29. minucie podwyższyła wynik. Marcin Radzewicz dograł do do niepilnowanego Tomasza Jarzębowskiego, a ten uderzeniem z woleja pokonał Gliwę.

Nadzieje Polonii odżyły po przerwie. W 48. minucie Aleksandar Todorovski przymierzył z rzutu wolnego z 17 metrów. Czarne Koszule odzyskały wigor i w 66. minucie mogły wyrównać. Wszołek przegrał jednak pojedynek ze Szlagą. 6 minut później bramkarz Arki nie dał się też pokonać Caniemu.

W odpowiedzi ruszyła Arka i zdobyła trzecią bramkę. Ivanovski nie miał problemów z pokonaniem Gliwy.

Polonia kończyła mecz w "10", gdyż w 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Wszołek.