18.09.2011

Kolejarz - Arka 1:1. Kuklis asem w rękawie Nemeca

Arka straciła bramkę pod koniec pierwszej połowy i przez niemal całą drugą odsłonę uparcie dążyła do odrobienia strat. Sztuka udała się w końcówce dzięki trafieniu Piotra Kuklisa, który w drugim meczu z rzędu po wejściu na boisko z ławki, posyła piłkę do bramki i jest najlepszym strzelcem gdyńskiej drużyny.

10. kolejka I ligi

Kolejarz Stróże - Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Bramki: Stefanik 41' - Kuklis 82'

Kolejarz: Lisak - Cichy, Markowski, Szufryn, Walęciak - Gryźlak (67' Basta), Stefanik, Chrapek, Cebula (52' Zawadzki) - Kowalczyk, Wolański

Arka: Juszczyk - Jarzębowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski, Kasperkiewicz, Benat, Niedziela (61' Kuklis) - Ivanovski (65' Arifović) - Słowiński (46' Flis)

Żółte kartki: Szufryn, Cebula, Chrapek - Słowiński, Ivanovski, Flis

Sędzia: Marek Karkut (Warszawa)

Widzów: 500

4 min - pierwsze fragmenty gry należą do podopiecznych Nemeca, lecz na razie bez strzałów mogągych zagrozić Lisakowi

5 min - padły pierwsze strzały. Najpierw były gracz Lechii, Kowalczyk, strzelił obok słupka, a po chwili Ivanovski przeniósł piłkę nad poprzeczką.

10 min - znów daje o sobie znać Kowalczyk. Uderza bez przyjęcia, ale kapitalnie broni Juszczyk!

15 min - po kilku groźnych akcjach gospodarzy, znów do głosu doszła Arka. Najpierw dośrodkowanie Niedzieli wybijają poza pole karne obrońcy Kolejarza, a za chwilę uderza Ivanovski, szkoda, że zbyt lekko.

18 min - Cebula strzela, ale Juszczyk nie ma problemów z interwencją

24 min - Kolejarz był bliski szczęścia. Wolański po akcji Kowalczyka znalazł się sam przed Juszczykiem, ale nie potrafił skierować piłki do bramki!

29 min - o dużym szczęściu może mówić Szufryn, który bezpardonowo sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Niedzielę i zobaczył za to tylko żółtą kartkę!

34 min - ogromną szansę na powtórzenie wyczynu z meczu z Dolcanem miał Benat, który o mało nie otworzył wyniku. Po dośrodkowaniu z rzutu roznego czech uderzył głową, a z linii bramkowej piłkę wybija jeden z obrońców!

37 min - Radzewicz strzałem z dystansu sprawia dużo klopotów Lisakowi

38 min - Walęciak uderzył z 25 metrów i tym razem to Juszczyk udowadnia, że nie przez przypadek stawia na niego Petr Nemec

41 min - Juszczyk znów wystawiony na ciężką próbę, ale niestety tym razem był bezradny... Kapitalny strzał z dystansu oddał Stefanik i gopodarze objęli prowadzenie.

44 min - szybko mogli odpowiedzieć goście, ale po rzucie rożnym uderzenie głową Mazurkiewicza było niecelne

PRZERWA

47 min - znów niecelnie główkuje Mazurkiewicz

48 min - Kowalczyk znów nie trafił w światło bramki, ale i tak zebrał brawa za indywidualną akcję

49 min - Benat zdecydował się na strzał z dystansu i minimalnie spudłował!

52 min - na boisku pojawił się Dariusz Zawadzki, który przed laty był piłkarzem Arki

66 min - goście szukają sposobu na zagrożenie bramce Lisaka, ale czujnie gra defensywa Kolejarza. Dośrodkowanie Kowalskiego wpada wprost w ręce bramkarza.

69 min - Kasperkiewicz w dogodnej sytuacji w polu karnym, ale znów obrońcy przecinają lot piłki

73 min - Kolejarz broni się całym zespołem w obrębie własnego pola karnego! Czy arkowcy zdołają się przez to przebić?

80 min - tym razem z dystansu uderzył Jarzębowski, jednak nieskutecznie.

82 min - Kuklis popisuje się kapitalnym uderzeniem z powietrza i mamy wyrównanie!!!

86 min - Arka nie opuszcza połowy Kolejarza i szuka zwycięskiej bramki

90 min - ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale jakimś cudem piłka nie wpadła do siatki!