14.09.2011

Arka - Dolcan 3:1. Ważne zwycięstwo!

Arkowcy wywalczyli drugi komplet punktów w tym sezonie.Tym razem w pokonanym polu pozostawili Dolcana Ząbki i z nieco większym spokojem mogą oczekiwać na następny mecz.

9 kolejka I ligi

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki  3:1 (2:0)

Bramki: Benat 17', Wełna 22'(s), Kuklis 86' - Ciesielski 75'

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Kowalski (87' Arifović), Benat, Kasperkiewicz, Niedziela (78' Kuklis) - Ivanovski, Słowiński (71' Flis)

Dolcan: Humerski - Wełna, Korkuć, Ciesielski, Grzelak, Bazler, Osoliński (73' Pulkowski), Sierpina (59' Charzewski), Kosiorowski (59' Zapaśnik), Piesio, Świerblewski

Żółte kartki: Ivanovski, Arifović - Kosiorowski, Wełna, Korkuć

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 4150

Materiał Arka TV "Tuż przed meczem" do obejrzenia TUTAJ

1 min - Arka rozpoczęła mecz w ustawieniu 4-2-3-1

5 min - obie drużyny zorganizowały po jednej akcji ofensywnej i wykonywały jeden rzut rożny. W obu przypadkach nie odnotowalismy strzałów w światło bramki.

11 min - Grzegorz Piesio jest autorem pierwszego celnego strzału. Juszczyk odbija piłkę na rzut rożny

13 min - Po stracie piłki w srodku pola Świerblewski znalazł się z piłką w polu karnym i oddał strzał pod poprzeczkę. Na szczęście Juszczyk znów spisał się na medal.

16 min - Ivanovski strzela z 16 metrów, niestety niecelnie.

17 min -  Petr Benat rozegrał kapitalną akcję z Jakubem Kowalskim i Fabianem Słowińskim. Młodzieżowiec Arki wykazał się dużym spokojem i dokładnie wyłożył piłkę Benatowi, a ten pewnie skierował ją do siatki!

21 min - piłka znów w bramce Dolcana, ale tym razem przy strzale Radzewicza arbiter dopatrzył się spalonego na Ivanovskim

22 min - już 2:0 dla Arki! Z rzutu wolnego dośrodkowywał przed bramkę Kowalski, a tam przed Ivanovskim wyskoczył Wełna, który skierował piłkę do własnej bramki!

29 min - na sytuację sam na sam z Juszczykiem biegł Świerblewski, ale w ostatniej chwili spod nóg piłkę wybił mu Mazurkiewicz

33 min - fantastyczny strzał Słowińskiego z 30 metrów! Piłka odbija się od poprzeczki!

45 min - dynamicznie na połowe rywala wbiegł Krajanowski, podał do Niedzieli, a ten dośrodkował w pole karne. Do uderzenia głową złożył się Benat, ale jego próba minęła bramkę.

PRZERWA

52 min - strzał zza pola karnego oddał Bazler i sprawił dużo problemów Juszczykowi. Na szczęście do odbitej piłki najszybciej dobiegł Krajanowski i wyjaśnił sytuację

54 min - znów uderzenie z dystansu, tym razem Kosiorowskiego. Juszczyk broni bez zarzutu.

57 min - dobra akcję rozprowadził Słowiński, a na strzał zza pola krnego zdecydował się Niedziela. Humerski odbija na rzut rożny.

63 min - Ivanovski wykłada na 20m piłkę Kowalskiemu, ale jego strzał mija bramkę Humerskiego

70 min - kolejny strzał zza pola karnego. Tym razem uderzał Osoliński, a Juszczyk dobrze broni.

74 min - Kowalski wrzucił wprost na głowę Flisa, a uderzenie tego drugiego poszybowało nad poprzeczką

75 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, tam głową niepewnie interweniował Łągiewka, a piłkę z najbliższej odległości do bramki wbił Ciesielski!

82 min - Flis dobiegł do odbitej przez gości piłki i z woleja oddał strzał z 14m minimalnie obok słupka

83 min - goscie bliscy wyrównania, najpierw strzał przy słupku broni Juszczyk, a po rzucie rożnym uderzenie głowa jednego z zawodników Dolcana szybuje tuż nad poprzeczką

86 min - Kowalski z rzutu rożnego sprytnie po ziemi zagrał na 18 metr, a tam precyzyjnie uderzył Piotr Kuklis i zdobył swoją druga bramke w sezonie!

90 min - szybka kontra Arki zakończyła się próba lobowania przez Radzewicza. Chybił minimalnie!