01.09.2011

Sukcesy reprezentacji z udziałem młodych arkowców.

Zwycięstwa odniosły młode reprezentacje Polski do lat 17 i 19. Udział w tych wygranych mieli także zawodnicy Arki.

Michał Szromnik  zagrał w pierwszej połowie meczu towarzyskiego kadry U-19 z Białorusią w Siedlcach. Polska wygrała 3:1 (2:0).

Dariusz Formella z drużyny juniorów młodszych uczestniczy w międzynarodowym Turnieju zespołów U-17 o Puchar Syrenki. Turniej o Puchar Syrenki to jedna z najważniejszych i największych młodzieżowych imprez sportowych w Europie, która na stałe wpisała się do kalendarza UEFA.

W Turnieju biorą udział zawodnicy urodzeni w roku 1995. Trenerem kadry Polski jest Marcin Dorn.

W pierwszym meczu w Przasnyszu Polska ograła Cypr 3:1 (2:1), a Darek grał do 72 minuty. W drugim meczu z Ukrainą, po remisie 0:0 Polska była lepsza w karnych (3:1) i awansowała do finału, gdzie jutro zmierzy się z Danią, która wygrała turniej rok temu. Jedną z bramek w serii rzutow karnych zdobył właśnie Darek Formella.