TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.06.2011

Petr Nemec obejmie Arkę Gdynia. Podpisanie kontraktu w przyszłym tygodniu.

Arka Gdynia uzgodniła warunki kontraktu z trenerem Petrem Nemcem. Czeski szkoleniowiec podpisze kontrakt na prowadzenie pierwszego zespołu Arki w przyszłym tygodniu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej po zakończeniu oficjalnie pracy z zespołem Floty Świnoujście. W ostatnim meczu Flota zagra na wyjeździe z ŁKS Łódź, co będzie jednocześnie pożegnaniem Nemeca z drużyną ze Świnoujścia. Do Arki przyjdzie wraz ze swoim  asystentem Pawłem Sikorą. Obaj szkoleniowcy uzgodnili już także warunki odejścia z Floty.

 

Petr Nemec  urodził się 7 czerwca 1957 w Ostrawie. Od 4 lipca 2007 pracuje jako trener Floty Świnoujście. W sezonie 2007/2008 awansował z Flotą do nowej I ligi, w której na koniec sezonu 2008/2009 zajął 7. miejsce. W kończącym się właśnie sezonie zespół Floty zajmie niezależnie od wyniku ostatniej kolejki 3 miejsce. Bilans zespołu trenera Nemeca to 18 zwycięstw 9 remisów i 6 porażek.

 

Jako zawodnik był wychowankiem Baníka Heřmanice. W wieku 15 lat przeszedł do Baníka Ostrawa. Służbę wojskową odbył grając w latach 1975-77 w Dukli Tábor. Po powrocie do rodzimego klubu rozegrał w nim pomiędzy 1977 a 1986 rokiem 188 meczów zdobywając 33 gole oraz Puchar (1978) i dwukrotnie Mistrzostwo Czechosłowacji (1980, 1981). Ostatni sezon kariery piłkarskiej spędził w zespole Sklo Union Teplice, jako grający asystent trenera.

 

Jest brązowym medalistą Euro 80 i Mistrzem Olimpijskim z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980.

 

Kariera trenerska:

 

- SU Teplice (Czechy): 1985 - 1987 (asystent trenera)

 

- USV Gross-Gerungs (Austria): 1991 - 1997 (asystent trenera)

 

- FK Teplice (Czechy): 1997 - 2001

 

- Śląsk Wrocław: 24 sierpnia 2001 - 25 marca 2002

 

- Widzew Łódź: 6 grudnia 2002 - 7 kwietnia 2003

 

- Stasiak Opoczno (Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec Świętokrzyski) : 28 czerwca 2004 - 7 października 2004

 

- Miedź Legnica: 11 maja 2005 - 11 maja 2007

 

- Flota Świnoujście: 4 lipca 2007- czerwiec 2011

 

Asystent Paweł Sikora ma 35 lat. Urodził się  26.01.1976. Jak podaje strona oficjalna Floty, jest  wychowankiem Światowida Łobez, grywał w IV lidze, 10 lat spędził w Niemczech. Przez osiem lat prowadził SALOS Szczecin. Od jesieni 2008 jest asystentem trenera Nemca we Flocie. Jest absolwentem Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwesytecie Szczecińskim, ma I klasę  trenerską.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/sikora_5148c5f1de256dff90a69165b161a37b.jpg

 

 

Trenerowi i jego asystentowi życzymy osiągnięcia wyższej co najmniej o jedną, niż w tym sezonie z Flotą, lokaty z Arką Gdynia co oznaczałoby powrót do Ekstraklasy na sezon 2012/2013.

 

 

 zdjęcia-żródło:  www.flota.swinoujscie.com.pl

 

 Link do bardzo ciekawego artykułu o trenerze na stronie sportowefakty.pl








Poprzedni Następny

Mapa Strony

|