21.05.2011

Arka ucieka spod topora. (Fakt.pl)

To może być zwycięstwo na wagę utrzymania w ekstraklasie. W bez;pośrednim starciu z bijącą się o pozostanie w lidze Polonią Bytom, Arka wygrała 2:1 i uciekła ze strefy spadkowej!

Od pierwszej minuty meczy zespół z Gdyni grał z większym zaangażowaniem od gości. To dlatego od 4. minuty prowadziła 1:0. Przez całą pierwszą połowę była zespołem lepszym. Gdynianie nie grali już tak jak w fatalnym meczu choćby z Ruchem Chorzów. Jednak po przerwie na moment koncentracja gdzieś uciekła i Polonia zdołała wyrównać. W 55. minucie trafił Emil Drozdowicz. Remis jednak nie był dla żadnej z drużyn satysfakcjonujący. Dlatego Arka jeszcze raz poderwała się do ataku i kolejny raz wyszła na prowadzenie w 62. minucie. Prowadzenia nie oddała do końca meczu i zdobyła trzy punkty wydostając się ze strefy spadkowej. Teraz Cracovia jest ostatnia, a Polonia wyprzedza ją o punkt.