TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.03.2011

Arka z nowym trenerem. Straka za Pasiekę. (FutbolNews.pl)

Dariusz Pasieka nie jest już trenerem Arki Gdynia. W środę Rada Nadzorcza i Zarząd 15. klubu Ekstraklasy podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu ze szkoleniowcem. Jego następcą został Czech František Straka. Jego asystentem będzie Roman Berta.

 

Powodem zwolnienia Pasieki są niezadowalające wyniki drużyny. Po rundzie wiosennej drużyna zajmowała 15. miejsce w tabeli. W pierwszych czterech wiosennych meczach zespół zdobył dwa punkty. Ostatnia w tabeli Cracovia zbliżyła się do Arki na trzy punkty.

 

Pasieka pracował w Gdyni od sierpnia 2009 roku. Poprowadził drużynę w 49. meczach. Arka zaliczyła w nich dwanaście zwycięstw, trzynaście remisów i dwadzieścia trzy porażki. Bilans bramkowy drużyny z tego okresu wyniósł 42:61.

 

Straka ma 52 lata i jest byłym reprezentantem Czechosłowacji. W swojej karierze zagrał m.in. na mundialu w 1990 roku we Włoszech. Ostatnio prowadził australijski North Queensland Fury FC. Wcześniej pracował m.in. w Sparcie Praga, greckim OFI Kreta i austriackim Wackerze Tirol.

W 2009 roku szkoleniowiec został tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Czech. Poprowadził drużynę w meczu towarzyskim z Maltą (1:0). Odszedł ze stanowiska 30 czerwca tego samego roku. 

 

FutbolNews.pl 
Poprzedni Następny

Mapa Strony

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia