20.01.2011

Bez goli na początek sparingów w Hiszpanii (trojmiasto.pl)

W pierwszym zgrupowaniu podczas zgrupowania w Hiszpanii piłkarze Arki zremisowali z Young Boys Berno 0:0. Najlepszą okazję na pokonanie piątej drużyny szwajcarskiej ekstraklasy miał przed przerwą Mirko Ivanovski, ale po jego strzale bramkarz rywali sparował piłkę na słupek.

ARKA: Zoch - Bruma (45 Sulima), Szmatiuk (45 Robakowski), Noll (73 Rozić), Bednarek (45 Wilczyński) - Labukas (45 Duarte), Płotka (45 Zawistowski), Bożok (45 Czoska), Glavina - Ross (45 Siemaszko), Ivanovski (45 Mawaye).

Pierwszy tegoroczny sparing żółto-niebiescy rozegrali w bardzo dobrych warunkach w Marbelli. Dariusz Pasieka sprawdził 20 piłkarzy. Cały mecz rozegrali Hieronim Zoch i rekonwalescent Denis Glavina.

Podobnie jak w ekstraklasie i dzisiaj piętą achillesową arkowców była skuteczność, a mocną stroną defensywa. Nie dała się ona wyprowadzić w pole nawet, gdy po przerwie musiała sobie ona radzić w młodzieżowym zestawieniu.

Najlepsze okazje na zapewnienie gdynian zwycięstwa mieli Mirko Ivanovski przed przerwą dwukrotnie oraz po zmianie stron Rafał Siemaszko.

23 stycznia Arka sparować będzie z inną szwajcarską drużyną - FC Sion. Natomiast na koniec zgrupowania nastąpiła zmiana. Rywale nie będzie rumuńska Timisoara, jak wcześniej awizowano, a lider gruzińskiej ekstraklasy - SK Zestaponi. Ten pojedynek zaplanowano na 27 stycznia.