25.10.2010

Wokół meczu: Wzruszająca pamięć i nagrodzona młodzież.

Wiele działo się wokół samego meczu Arki z Bełchatowem. Zespoły na murawę wyszły podobnie jak na innych stadionach w koszulkach promujących akcję " Profesjonalny Futbol w Walce z Głodem!".

Koszulki, na których znalazły się żółte gwizdki są symbolem akcji w całej Europie. Można wchodząc na specjalną stronę podpisać jeszcze petycję.

PETYCJAZOBACZ TUTAJ

PETYCJA ZOBACZ TUTAJ

W tegoroczną akcję obok Ekstraklasy SA i jej Klubów, zaangażowanych jest kilkanaście piłkarskich lig zawodowych (między innymi: angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska, holenderska, portugalska, szkocka, grecka, austriacka, rosyjska i ukraińska).

Kibice uczcili minutą ciszy pamięć pochowanej w ub. środę ŚP. "Pani Czesi" . Towarzyszyła temu wspaniała świetlna oprawa od strony hali widowiskowo-sportowej. Zawodnicy Arki zagrali w tym meczu z czarnymi opaskami czcząc pamięć 84-letniej wieloletniej fanki naszej drużyny.

Z kolei w przerwie meczu udekorowano zespół rocznika 1996 prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatywa Arka. Drużyna ta zdobyła Mistrzostwo Pomorza w sezonie 2009/2010 w kategorii Junior C2 oraz uczestniczyła w Mistrzostwach Polski NIKE PREMIER CUP'2010, które odbyły się w sierpniu br. na obiektach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Tam wśród 16 drużyn, Arka w grupie zanotowała 3 remisy: z UKS Olsztyn 1:1, Koroną Kielce 1:1 (4 zespół turnieju) i UKS Zielona Góra 0:0 (potem finalista turnieju).

Trenerem zespołu jest Tomasz Kożuchowski, kierownikiem drużyny Mariusz Buda.

Medale oraz pamiątkowy puchar za mistrzostwo w ub. sezonie juniorom wręczali: Andrzej Góra - dyrektor Biura Pomorskiego ZPN oraz Jerzy Kacprzak - członek Zarządu Pomorskiego ZPN.

Oto skład zespołu:

Bartlewski Jakub (najlepszy strzelec), Buda Łukasz, Groen Jarosław, Hebel Maksymilian, Jastrzębski Damian, Koziara Maciej, Kozieniec Mateusz, Kupczyk Konrad, Kreft Filip, Labuda Patryk, Lisowski Daniel, Majdziński Paweł, Matusiewicz Karol, Pawlaczyk Przemysław, Skrzypczak Mateusz, Szuciło Łukasz, Szur Przemysław (kapitan), Tomczak Patryk, Wańczuk Dawid, Życzyński Kamil.

Po 10 kolejkach aktualnego sezonu zespół ma na koncie: 9 zwycięstw przy 1 remisie i bramkach 81-2 !

Młodzież mogła się pokazać wielu zaslużonym postaciom obecnym na trybunach. Po przerwie spowodowanej wyjazdem zagranicznym zawitał na mecz Arki Janusz Kupcewicz - legenda klubu, piłkarz 80-lecia. Przed spotkaniem chciał ujrzeć " Spokojne zwycięstwo Arki", a po nim cieszył się z jednego gola i trzech punktów. Żartując przyznał "No to Adam może do Gdyni spokojnie przyjechać" - to odnośnie arbitra spotkania Tomasza Musiała, który jest synem byłego zawodnika Arki Adama Musiała.