Juniorzy: zwycięstwa bez straty gola (relacje)

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 7. kolejka:

Arka Gdynia - Pogoń Lębork 3:0 (2:0)
Bramki:
2' Bukowski, 12' Bukowski, 78' Sochaj.

Arka Gdynia: Rybicki, Kleser, Łaga (75' Lewandowski), Haberka (75' Krause), Sulewski (45' Kiernozek), Wesserling, Nawrocki, Słowiński(45' Sochaj), Bukowski, Pionk (45' Domaschke), Róg.

Kolejnym rywalem gdynian była Pogoń Lębork i zapowiadało się ciekawe spotkanie. Arka nie zamierzała oddawać punktów i ten plan zrealizowała w 100%. Już w 2 minucie spotkania, po ładnym zagraniu Fabiana Słowińskiego pięknego gola zdobył Adrian Bukowski. Przy jego uderzeniu z woleja bramkarz Pogoni nie miał najmniejszych szans. Ten sam zawodnik w 12 minucie, w podobnych okolicznościach jak przy pierwszej bramce, zdobył kolejną bramkę. Przyznać trzeba, że obie bramki mogłyby kandydować do miana bramki kolejki a nawet rundy jesiennej. Arka przez większość meczu kontrolowała sytuację na placu gry,j edynym zagrożeniem ze strony gości były stałe fragmenty gry. W drugiej połowie Pogoń zaatakowała odważniej, co początkowo zaskoczyło gdynian, młodzi arkowcy zaczęli grać niedokładnie, jednakże była to tylko krótka chwila słabości. Mimo dogodnych sytuacji dopiero w 78 minucie, po dośrodkowaniu uderzeniem głową bramkę zdobył Kamil Sochaj. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Arki. Kolejne dwa spotkania z Bałtykiem i Lechią pokażą kto będzie faworytem do zdobycia mistrzostwa.

Pozostałe wyniki 7. kolejki tutaj.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 7. kolejka:

Arka Gdynia - Pomezania Malbork 2:0 (0:0)
Bramki:
55' Szulc M., 56' Wardziński.

Arka Gdynia: Kamola, Stolc, Robakowski, Zalewski, Szulc P., Szulc M., Matys (77' Malinowski), Kreft (57' Kaliszczak), Wesołowski (41' Patelczyk), Seweryn, Wardziński.

W sobotę w południe młodzi junorzy rozegrali dobre spotkanie. Cały mecz toczył się pod ich dyktando. Pomimo tego mecz nie był łatwym spotkaniem. Zawodnicy Pomezanii byli dobrze zorganizowani w grze defensywnej oraz starali się groźnie kontratakować. W pierwszej połowie gracze Arki mieli trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki , ale za każdym razem bardzo dobrze spisywał się bramkarz drużyny przeciwnej. W 55 minucie był 1:0, po składnej akcja lewą stroną i celnej wrzutce strzałem głową zakończył Mateusz Szulc. Minutę później w polu karnym przeciwnika piłkę wywalczył Maciej Wardziński i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew pokonując bramkarza. Pomimo dalszej przewagi i 2-3 dogodnych sytuacji mecz zakonczył się wynikiem 2:0.