07.09.2010

Juniorzy: Starogard zdobyty (relacje)

Kolejny komplet punktów zdobyli nasi juniorzy. Tym razem zdobycz jest cenniejsza bo zdobyta na boisku rywala. Warto podkreślić, że w 7 rozegranych spotkaniach (mecz juniorów młodszych z Lechią został przełożony) nasi młodzi zawodnicy zdobyli komplet punktów! Oby tak dalej.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 4. kolejka:

KP Starogard Gdański - Arka Gdynia 1:2 (0:1)
Bramki:
90' (k) ??? - 7' Kostkowski, 75' Bukowski.

Arka Gdynia: Szymkowiak, Łaga, Kostkowski (45' Kiernozek), Haberka, Króll, Wesserling, Paprocki (45' Słowiński), Nawrocki, Brzuzy
(45' Bukowski), Pionk (45' Róg), Bębenek (45' Sochaj).

Żółta kartka: Bukowski.

Praktycznie cały mecz toczył się pod dyktando Arki. Już na początku
meczu (7 min.), po rzucie rożnym idealne dośrodkowanie Pawła Brzuzego wykorzystał Damian Kostkowski, dając Arce prowadzenie. Wynik do przerwy się nie zmienił mimo idealnej sytuacji sam
na sam zmarnowanej przez Adama Bębenka. Po przerwie trener Robert Wilczyński dokonał 5 zmian, licząc, że obraz gry się znacząco zmieni. Skutek był jednak odwrotny od zamierzonego, w grze Arki wdarł się chaos, jednak gospodarze tego dnia nie potrafili tego wykorzystać. Arka pomimo słabszej gry stworzyła sobie dogodne sytuacje, jednak dopiero w 75 minucie, bardzo ładnym uderzeniem popisał się Adrian Bukowski podwyższając wynik na 2:0. Potem kolejnych dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Krystian Sochaja, Mateusz Wesserlinga i strzelec drugiej bramki ,Bukowski. W końcówce meczu gospodarze wywalczyli rzut
karny, który pewnie wykorzystali. Zamiast okazałego zwycięstwa mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gdynian. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo arkowców jednak sztab trenerski nie był zadowolony z gry swoich młodych podopiecznych.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 4. kolejka:

KP Starogard Gdański - Arka Gdynia 0:6 (0:3)
Bramki:
6' Seweryn, 16' Matys, 30' Wardziński, 63' Szulc M., 75' Patelczyk, 80' Szulc M.

Arka Gdynia: Kamola, Sulewski (41' Marcjanik), Robakowski, Zalewski, Wojowski (65' Malinowski), Wardziński (53' Szulc M.), Matys, Kreft (55' Kwaśnik), Wesołowski (41' Stolc), Danielowski (41' Mądrachowski), Seweryn (60' Patelczyk).

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę uzyskali zawodnicy Arki, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Pierwsza bramka padła już w 6 minucie, w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Adrian Seweryn. W 16 minucie, po bardzo ładnej akcjii i uderzeniu za pola karnego Damiana Matysa było już 2:0. W 30 minucie padł trzeci gol dla Arki, piłka krążyła jak po sznurku od nogi do nogi, wrzutka z prawego skrzydła Roberta Sulewskiego (druga asysta w tym meczu) i akcje celnym strzałem zakończył Maciej Wardziński. Przeciwnik pomimo ambicji nie był w stanie zagrozić bramce żółto-niebieskich. Druga połowa zaczęła się od ataków arkowców. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, dopiero w 63 minucie bramkę zdobył Mateusz Szulc. Przy wyniku 4:0 drużyna gospodarzy zaczęła popełniać coraz więcej błędów i w konsekwencji tego Arka zdobyła jeszcze dwie bramki (75' Dawid Patelczyk i 80' ponownie Mateusz Szulc).