TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.07.2010

Chorwaci dobrze czują się w Polsce.

Za sprawą Denisa Glaviny (24 l.) i Ante Rozicia (24 l.) powinna powiększyć się liczba krajów, których reprezentanci mają za sobą grę w Arce. Obaj Chorwaci, których daty urodzenia różnią się zaledwie o pięć dni, podpisali z gdyńskim klubem dwuletnie kontrakty.

Od razu po parafowaniu tych umów Glavina i Rozić wyjechali do domu. - Ci zawodnicy musieli załatwić w Chorwacji polskie wizy. We wtorek powinni dołączyć do nas na zgrupowaniu. Z Zagrzebia mają do Austrii zdecydowanie bliżej niż my z Gdyni - powiedział trener Dariusz Pasieka (45 l.). Gdyński szkoleniowiec bardzo komplementował obu zawodników, którzy mają w tym sezonie decydować o obliczu zespołu. - Rozić to postawny stoper, który świetnie gra wślizgiem, bardzo dobrze spisuje się w powietrznych pojedynkach i ma dar przewidywania zagrań rywali. Z kolei atutami Glaviny jest szybkość, dobre uderzenie oraz precyzyjna wrzutka, a w poprzednim sezonie z pewnością na nadmiar dokładnych dośrodkowań nie mogliśmy narzekać - wylicza gdyński szkoleniowiec. Te walory Denisa trener Pasieka zamierza wykorzystać na lewej stronie pomocy. - Glavina może z powodzeniem występować także na lewej stronie obrony, niemniej na razie ćwiczymy z nim wariant gry w drugiej linii. W tej sytuacji zamierzamy przesunąć Miroslava Bożoka na prawą stronę pomocy - wyjaśnia szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Obaj Chorwaci, którzy mają za sobą grę w swoim kraju, Francji i Ukrainie, nie traktują pobytu w Polsce jako zesłania.

- Liga polska rozwija się i cieszy coraz większą renomą. Po krótkim pobycie w Gdyni widzę, że rozbudowuje się również infrastruktura sportowa. Gra w Arce może być dla nas doskonałą promocją - przyznał Rozić.

- Ja również wiążę z pobytem w Polsce spore oczekiwania. Poza tym muszę przyznać, że Trójmiasto zrobiło na mnie niesamowite wrażenie - dodał Glavina.

- W poprzednim sezonie Tshibamba udowodnił, że Arka i polska liga jest miejscem, gdzie można się doskonale wypromować. Mam nadzieję, że Chorwaci skorzystają z tej szansy - podsumował trener Pasieka.Poprzedni Następny

Mapa Strony


    

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia

 

|