13.07.2010

Srebrny medal młodych arkowców!

Juniorzy młodsi gdyńskiej Arki (rocznik 1993) zremisowali bezbramkowo z UKS SMS Łódź w meczu ostatniej kolejki finałowego turnieju mistrzostw Polski, który był organizowany przez Łódzki ZPN. Wynik ten dał naszym piłkarzom tytuł wicemistrzów Polski. Złoto zdobyli gospodarze, a medal brązowy przypadł UKP Zielona Góra, który w ostatniej kolejce zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 3. kolejka

UKS SMS Łódź - Arka Gdynia 0:0

Arka Gdynia:
Szymkowiak, Krause (60' Patok), Żołnierewicz, Kiernozek (75' Sobótka), Haberka, Szwoch, Paprocki (55' Brzuzy), Drzewiecki (41 'Róg), Mokwa, Dąbrowski, Bębenek.

Powszechnie panujący upał najbardziej dało się odczuć podczas ostatniegp meczu z gospodarzami, który rozpoczął się o godzinie 11:00. Przed meczem obie drużyny miały po 6 punktów, jednakże korzystniejszy bilans bramkowy, o jedną bramkę mieli łodzianie. W tym przypadku aby Arka zdobyła złoto musiała koniecznie wygrać mecz.

Początek spotkania to asekuracyjna gra z obu stron, jednak to żółto-niebiescy byli bliżsi zdobycia bramki. W 30 minucie po ładnej wymianie podań, na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Adam Bębenek, niestety piłka trafiła w słupek. Kolejna ładna akcja Arki, indywidualna Mateusza Dąbrowskiego zakończyła się fiaskiem bo Nicolasowi Drzewieckiemu nie udało się trafić w piłkę. Po każdych 20 minutach gry sędzia nakazywał graczom obu drużyn uzupełnienie płynów. Więcej sytuacji bramkowych nie było w pierwszej połowie meczu.

Druga odsłona zaczęła się bardziej żwawo, widać było, że arkowcy nie mają nic do stracenia i ruszyli do zdecydowanych ataków. Mimo tego drużyna gospodarzy nie dała się zaskoczyć. Gdynianie postawili wszystko na jedną kartę, kończąc mecz praktycznie tylko dwoma obrońcami. Huraganowe ataki nie przyniosły zmiany rezultatu.

Bezbramkowy wynik wymarzony dla juniorów z Łodzi, gdyż to oni po ostatnim gwizdku sędzego mogli się cieszyć ze złotego medalu Mistrzostw Polski..

Końcowa tabela turnieju:

1. UKS SMS Łódź 3 7 6-1
2. Arka Gdynia 3 7 5-1
3. UKP Zielona Góra 3 1 2-6
4. Zagłębie Lubin 3 1 2-7

Kadra Arki na turniej finałowy: Michał Szromnik, Krzysztof Szymkowiak, Krystian Żołnierewicz, Łukasz Krause, Kamil Haberka, Mateusz Szwoch, Adam Bębenek, Tomasz Mokwa, Paweł Brzuzy, Karol Róg, Mateusz Dąbrowski, Bartosz Sobótka, Michał Głuch, Marek Paprocki, Nikolas Drzewiecki, Sebastian Cenar, Radosław Kiernozek, Filip Patok oraz kadra szkoleniowa: I trener Robert Wilczyński (na zdjęciu), II trener Arkadiusz Gaffka, trener bramkarzy Stanisław Mikołajczyk oraz masażysta Patryk Szenejko.