03.01.2010

Arka na turnieju w Hamburgu.Sekundy od półfinału.

Ze zmiennym szczęściem i niezwykle dramatycznie przebiegał dla Arki turniej halowy Schweinske Cup 2010 w Hamburgu. Żółto-niebiescy rozegrali trzy mecze i zaliczyli zwycięstwo, porażkę i remis.

O dziwo w meczach w których Arka prowadziła przed końcem 2:1(porażka 2:3) i 6:4 (remis 6:6) zdobyła w sumie...tylko 1 pkt, a remis 6:6 w ostatnim spotkaniu grupowym sprawił, że Arkowcy nie awansowali do półfinałów tracąc prowadzenie niecałą minutę przed końcem spotkania!

Oto przebieg turnieju:

Turniej rozpoczęliśmy od porażki z drużyną 3. Bundesligi - KSV Holstein Kiel von 1900 - 2:3. Gole dla Gdynian zdobywali Wojciech Wilczyński i Marcin Budziński.

W drugim spotkaniu Arka zmierzyła się z mistrzem Hamburga - Meiendorfer SV. Żółto-niebiescy wygrali 4:2, a bramki strzelili Marcin Budziński (dwie), Bartosz Ława i Łukasz Kowalski. Warto dodać, że po pierwszych 15 minutach Arka przegrywała 0:2 i dopiero w drugiej odsłonie wynagrodziła swoim kibicom fantastyczny doping, który im towarzyszył na tej imprezie.

W niedzielnym meczu z trzecią drużyną duńskiej ekstraklasy - Esbjerg fB, decydującym o wyjściu z grupy Arka znakomicie rozpoczęła mecz prowadząc do przerwy 5:2!
W drugiej części przy wyniku 6:2 wydawało się, że jest po wszystkim, gdy nasi piłkarze zaczęli popełniać błędy i dopuścili w ciagu... 13 sekund do wyniku 6:6...na 50 sek przed końcem meczu. Ataki Arki nie przyniosły już rezultatów.

W przypadku zwycięstwa w półfinale czekali gospodarze z St. Pauli, a więc mogło dojść do meczu na który tak bardzo czekali nasi licznie dopingujący zespół kibice. Gole dla Arki zdobyli w tym meczu: Ława, Wilczyński, Robakowski, Budziński, Burkhardt, Kowalski.