20.01.2023

Sparing nr 5: Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:2

Przebywająca na zgrupowaniu w ośrodku COS OPO Cetniewo we Władysławowie Arka, rozegrała dzisiaj sparing z Olimpią Elbląg. Mecz rozgrywany 3x40 minut zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich 3:2.

Zima 2022/23 sparing nr 5:

Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 3:2 (2:0, 3:0) mecz 3x40 min.

Bramki: Gol 22', Czubak 38', Azacki 48' - zaw. testowany - 2 (87', 112')

Arka (wyjściowy): Krzepisz (41' Kajzer) - Tomal, Marcjanik, Azacki, Gojny - Purzycki, Gol - Skóra, Adamczyk, Haydary - Czubak.

Arka (od 60 minuty): Kajzer (81' Molenda) - Rymaniak, Camara, Dobrotka, Stolc - Milewski, Zieliński (92' Szymański) - Stępień, Capanni, Da Silva - Żebrowski

Olimpia (wyjściowy): Witan - Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Jakubczyk, Filipczyk, Czernis, Danilczyk, Stasiak, Famulak, Senkovich

żółte kartki: Purzycki - Danilczyk, Kuczałek

Trenerzy obu drużyn ustalili, że dzisiejsze spotkanie potrwa 120 minut. Nasz szkoleniowiec desygnował w związku z tym dwa składy, które zagrały po 60 minut. Jedynie bramkarze rozegralii po 40 minut.

Arka rozpoczęła w 2 min. od szybkiej akcji prawą stroną, gdzie pokazał się Tomal. Jego dośrodkowanie wybili na rzut rożny obrońcy. Po centrze Azacki uderzeniem głową zatrudnił bramkarza rywali. Po chili Arka odzyskała piłkę/ Lewą stroną wpadł w pole karne Haydary, dograł do Czubaka, lecz jego strzał obronił skuteczną paradą Witan.

Olimpia połowę boiska przekroczyła po 13 minutach, jednak akcja zakończyła się odgwizdaniem pozycji spalonej.

W 19 min groźną akcję przeprowadziła Olimpia. Po dobrej akcji dwójkowej i wymianie z pierwszej piłki, Senkevich znalazł się w idealnej sytuacjii, lecz żle przyjął piłkę i skończyło się tylko na strachu.

W odpowiedzi w 21 min. po centrze Skóry z rzutu wolnego z lewej strony,  blisko zdobycia bramki był zamykający akcję w polu karnym Marcjanik. Uprzedził go jednak obrońca wybijając w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny. Z prawej strony wykonał go Gojny, który idealnie zagrał na głowę Gola i Arka w 22 min. objęła prowadzenie po jego skutecznym strzale.

W 29 min. z rzutu wolnego  uderzał  Senkevich, ale na posterunku był Krzepisz, który pewnie złapał piłkę.

W 38 min Arka podwyższyła na 2:0. Błąd Witana oraz Danilczyka wykorzystał z zimną krwią Czubak, który odebrał piłkę rywalowi po jego  złym przyjęciu piłki i uderzył pewnie do siatki obok bezradnego bramkarza.

W 2 tercji Arka podwyższyła wynik w 48 min. Najpierw po centrze Adamczyka z rzutu rożnego piłkarze Olimpii wybili piłkę, ale po chwili dośrodkowanie w pole karne ponowił Skóra. Piłka spadła na nogę Azackiego, który z powietrza nie dał szans Witanowi.

W 60 min. na boisku pojawili się nowi zawodnicy. W 61min. Kajzera próbował uderzeniem z daleka zaskoczyć zawodnik Olimpii, lecz uderzył wysoko nad bramką. W 63 min pierwszą dynamiczną akcję przeprowadził Stępień, dograł w pole karne, lecz Capanni został uprzedzony przez wracającego obrońcę Olimpii.

W 80 min. w bramce Arki pojawił się Michał Molenda. W tym okresie po zdobyciu przez nasz zespół trzeciej bramki, oba zespoły nie stworzyły sobie groźniejszych sytuacji.

Dopiero na początku 3 tercji w 87 min. szybką akcję prawą stroną przeprowadziła Olimpia.  Kazimierowski  zagrał w pole karne i testowany zawodnik uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Molendę.

Arka mogła odpowiedzieć 9 minut później.  W idealnej sytuacji, po akcji lewą stroną i podaniu Szymańskiego,  znalazł się w polu karnym Żebrowski, lecz z bliska uderzył wprost w bramkarza. Powinno być 4:1.

W 101 min. Żebrowski uderzył z lewej strony. Tym razem bramkarz z pewnymi problemami opanował piłkę. Arka przejęła inicjatywę i przycisnęła rywali. Próbowaliśmy raz prawą raz lewą stroną wrzucać piłki w pole karne, lecz bez efektu. Warto odnotować w tym okresie strzał Szymańskiego po ziemi, który pewnie złapał bramkarz Olimpii.

Po tej akcji w 112 minucie rywale zdobyli kontaktową bramkę. W zamieszaniu w polu karnym do odbitej po wcześniejszym strzale Szantyra piłki, dopadł zawodnik testowany i po raz drugi pokonał Molendę. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Arkowcy ponownie pokonali rywali podczas zimowych przygotowań. Poprzednio w sparingu nr 1 na początku grudnia było 3:1.

teraz przed naszym zespołem dalsza praca w COS OPO Cetniewo. Kolejny sparing już w Gdyni, 27 stycznia o g.11.00 Arka zagra ze Stomilem Olsztyn.