TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

05.05.2022

Hubert Adamczyk piłkarzem kwietnia Fortuna 1 Ligi

Nasz zawodnik był bezkonkurencyjny i to do niego powędruje piąta w historii statuetka piłkarza miesiąca. Wskaże również cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek, firma Fortuna, przekaże 10 000 zł.

Hubert Adamczyk i Arka Gdynia w ostatnim okresie byli nie do powstrzymania. Nasz zespół w kwietniu zdobyli aż 18 punktów i nie przegrał żadnego spotkania. Wiodącą rolę pełnił w tym czasie Adamczyk, który zdobył 6 goli i zanotował 2 asysty.
 
W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt. 
 
Hubert Adamczyk zdobył łącznie 15 punktów (głosy panelu ekspertów). To najwięcej ze wszystkich dotychczasowych głosowań na piłkarza miesiąca. Na drugim miejscu uplasował się Henrich Ravas (Widzew Łódź) – 4 punkty (głosy kibiców). Jurich Carolina (Miedź Legnica) zdobył 3 głosy, Evgeniy Shikavka (Korona Kielce) – 2 głosy i  Szymon Kobusiński (Puszcza Niepołomice) – 1 głos.
 
 
 
LAUREACI STATUETKI PIŁKARZ MIESIĄCA W SEZONIE 2021/2022:
 
Wrzesień 2021 - Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)
Październik 2021 - Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Listopad 2021 - Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Marzec 2022 - Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów)
Kwiecień 2022 - Hubert Adamczyk (Arka Gdynia)
Poprzedni Następny

Mapa Strony

|