22.11.2021

Trzecia edycja 3x3 Gdynia zbliża się wielkimi krokami

Niespełna pół roku zostało do rozpoczęcia zapisów do największego turnieju koszykówki ulicznej w Trójmieście. 3x3 Gdynia, bo o tym turnieju mowa, przebojem wdarło się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu, udowadniając, że to właśnie uliczny basket, jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym mieście.

W zawodach wystartować będą mogli koszykarze praktycznie z wszystkich kategorii wiekowych. W bieżącym roku mogliśmy kibicować najmłodszym koszykarzom z kategorii U11 oraz zawodowcom, którzy swoje umiejętności prezentują na ogólnopolskich parkietach – mówi zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.

Turniej odbędzie się w czerwcu i warto sobie już teraz zapisać ten termin w swoim kalendarzu. Liczba miejsc, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie ograniczona.

W tegorocznej rywalizacji w szranki stanęło 120 drużyn, a aż 40 z nich uczestniczyło w męskiej kategorii Open. Zwycięzcami turnieju głównego został zespół Fahrenheit Universities Gdańsk,  wśród pań triumfowała biało-czerwona kadra występująca pod szyldem Team Polska 1.

W imprezie udział wzięła także nasza reprezentacja Polski panów, która w znakomitym stylu wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Kadra trenera Piotra Rynkiela pod nazwą Team Poland zagrała w składzie: Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Michael Hicks, Przemysław Zamojski.

– Tegoroczny turniej był jednym z lepszych w historii polskiej koszykówki 3x3. Myślę, że w przyszłym roku nad morze ponownie zjedzie się czołówka polskiej koszykówki ulicznej, a nasz turniej na stałe wpisze się w kalendarz nie tylko polskiego streetballa –  wspomina Brutel.Do zobaczenia w czerwcu!