11.07.2008

Arka - Jagiellonia 0:1 (0:1)

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym dzisiaj w Gutowie Małym, Arka nie sprostała Jagielloni Białystok przegrywając 0:1 (0:1). Był to pierwszy mecz prowadzony żółto-niebieskich pod wodzą Czesława Michniewicza

Wynik na pewno nie oddaje tego co działo się na boisku. Przede wszystkim w pierwszej połowie Arka grała nieźle i posiadała dużą przewagę. Dwukrotnie groźnie strzelał Bartosz Ława, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce "Jagi" Maciej Kudrycki. Jednak pierwszy groźny kontratak Jagielloni zakończył się zdobyciem gola. W 38 minucie Hermes bezbłędnie egzekwował rzut karny i Norbert Witkowski nie miał żadnych szans. Wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie kiedy w 45 minucie sędzia znów wskazał na "wapno" dla Jagi. Tym razem Norbert Witkowski sparował strzal Ensara Arifovicia. Po przerwie pojawiła się druga jedenastka, a trener zmienił ustawienie z 4-4-2 na 4-5-1 ale wynik nie uległ zmianie.

Kolejny sparing już we wtorek, przeciwnikiem będzie Cracovia Kraków. Lokalizacja jeszcze nie jest znana.

11.07.2008, Gutowo Małe
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
Bramki: Hermes 38' (k)

Arka: Witkowski (70' Kuć) - Kłos, Sobieraj, Kowalski, Baster - Bazler (30' Kołodziejski), Ława, Ulanowski, Mazurkiewicz - Trytko, Niciński

II połowa: Witkowski (70' Kuć) - Sokołowski, Żuraw, Płotka, Komorowski - Karwan, Przytuła, Łabędzki, Moskalewicz, Wachowicz - Chmiest

Jagiellonia: Kudrycki (46' Gikiewicz) - Łatka, Staňo, Skerla, Ruz - Dzienis, Everton, Hermes, Jarecki (46' Szczot) - Kajošević, Arifović (46' Tumicz).