26.04.2021

Ligowe występy młodzieży

Po przerwie spowodowanej pandemią do rywalizacji o ligowe punkty wróciły nasze drużyny juniorskie. Z kolei w 4. lidze drugi zespół otrzymał 3 punkty walkowerem.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 21. kolejka

Arka II Gdynia - Sokół Zblewo 3:0 (walkower)

Nasz drugi zespół w ten weekend nie grał, gdyż zaplanowany mecz z Sokołem Zblewo został odwołany. Goście podjęli decyzję o wycofaniu się z rozgrywek, więc Arka II otrzymała punkty walkowerem.

Centralna Liga Juniorów U18 - 25. kolejka

Arka Gdynia - Legia Warszawa 2:4 (1:2)

Bramki: Zieliński 44', Nowicki 90' - Strzałek 2 (2', 83'), Imiołek 38', Myszka 75'

Arka: Gołoś - Tandecki, Skręta, Skrobański, Milachowski (57' Soboczyński), Nowicki, Rusnak (77' Żuber), Matusiak, Zieliński, Lipkowski (65' Trela), Kamiński

Podopiecznym trenera Szymona Hartmana nie udało się zdobyć punktów w starciu z Legią Warszawa. Goście już w 2 min. otworzyli wynik meczu za sprawą Strzałka. W 38 min. na 2:0 podwyższył precyzyjnym strzałem w długi róg Imiołek, ale jeszcze przed przerwą Arkowcy zdobyli bramkę kontaktową. W 44 min. na listę strzelców wpisał się Zieliński, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu w polu karnym.

Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, a kolejne bramki padły dopiero w ostatnim kwadransie. Legia strzeliła wówczas dwa gole i rozstrzygnęła ostatecznie losy meczu. Bramkarza Arki pokonał z najbliższej odległości Myszka, a także, po raz drugi tego dnia, Strzałek. Żółto-niebeiscy ambitnie walczyli do końca i w doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył z rzutu karnego Nowicki. Arka zajmuje 8. miejsce w tabeli (32 pkt.), a w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Escolą Varsovia.

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy "MAX BÖGL - WIOSNA" - 25. kolejka

Arka Gdynia - Radunia Stężyca 13:0 (6:0)
Bramki: Łyszkiewicz-Dustet 5 (7', 19', 24', 29', 71'), Predenkiewicz 2 (54', 67'), Niedźwiedzki 15', Plackowski 41', Baranowski 52', Krause 61', Luchowski 78', Kościów 81'

Arka: Łukowicz - Capar (46' Adkonis), Baranowski, Niedźwiedzki (46' Puścikowski), Predenkiewicz (75' Kościów), Bojarczuk, Jasiński, Staniszewski, Krause, Łyszkiewicz-Dustet, Plackowski (60' Luchowski)

Spowodowana pandemią przerwa w grze nie wybiła z rytmu naszej drużyny U17, która w lidze wojewódzkiej rozegrała kolejny dobry mecz i odniosła bardzo wysokie zwycięstwo. Tym razem żółto-niebiescy pokonali Radunię Stężyca aplikując jej aż 13 bramek. Dorobkiem strzeleckim podzieliło się ośmiu zawodników. Najskuteczniejszy w naszej drużynie był Adrian Łyszkiewicz-Dustet, który 5 razy trafił do siatki, a między 19 a 29 minutą gry skompletował klasyczny hat-trick.

Po trzech rozegranych meczach Arka ma na koncie komplet punktów i bilans bramek 37-0. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe z GTS Pruszcz Gdański. W ostatnich dniach poznaliśmy też wyniki losowania par meczów barażowych o awans do rozgrywek CLJ U-15 i CLJ U-17 w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Zwycięzca naszej ligi wojewódzkiej w barażach o CLJ zmierzy się ze zwycięzcą ligi woj. zachodniopomorskiego.