18.11.2020

CLJ: Arka z kompletem punktów

W zaległym meczu Centralnej Ligi Juniorów U18 Arka Gdynia wygrała z Escolą Varsovia 3:1. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Trela, a jedną dołożył Dominik Rusnak.

Centralna Liga Juniorów U18 -  11. kolejka (mecz zaległy)

Arka Gdynia - Escola Varsovia Warszawa 3:1 (1:0)

Bramki: Trela 2 (37', 90'), Rusnak 49' - 76'

Arka: Miłaszewski - Parulski, Tandecki, Skręta, Milachowski, Trela (90' Karbowiak), Nowicki, Rusnak, Zamarripa (84' Matusiak), Lipkowski (78’ Hebel), Skóra

Żółto-niebiescy zdobyli w starciu z Escolą trzy bramki i odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w lidze. Tempo całego meczu nie wskazywało na to, że drużyny są na finiszu rundy jesiennej i trzy dni wcześniej grały mecze ligowe. Do przerwy Arka prowadziła 1:0. W 37 min. Trela wykorzystał dośrodkowanie Milachowskiego z rzutu rożnego i otworzył wynik spotkania.

Początek drugiej połowy również należał do naszej drużyny, która w 49 min. zdobyła drugą bramkę. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkował Milachowski, a tym razem do siatki trafił Rusnak. W 70 min. mogło być 3:0, jednak bramkarz gości obronił rzut karny podyktowany przez sędziego za faul na Skórze.

Od tego momentu Escola zaczęła dominować na boisku, a Arkowcy nie mogli dłużej utrzymać się przy piłce. W 76 min. goście zdobyli bramkę kontaktową i w kolejnych minutach walczyli o wyrównanie. Trener Hartman zareagował zmianami, które przyniosły efekt w postaci trzeciego gola. W doliczonym czasie gry wprowadzony z ławki Matusiak popisał się asystą do Treli, a ten zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalił wynik końcowy na 3:1.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Cieszymy się z ważnego zwycięstwa, gdyż nie był to łatwy mecz. Escola postawiła poprzeczkę bardzo wysoko i potrafiła zagrozić naszej bramce. Nasi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie, dzięki temu zdobywamy trzy punkty z bardzo dobrym przeciwnikiem.

Kolejny mecz Arka rozegra także na własnym boisku z Cracovią.