23.09.2020

Arka II awansuje w reg. Pucharze Polski. Relacja

Arka II pokonała na wyjeździe Gedanię III Gdańsk 4:1 i awansowała do 4. rundy regionalnego Pucharu Polski.

Regionalny Puchar Polski - 3. runda

Gedania III Gdańsk - Arka II Gdynia 1:4 (1:1)
Bramki:
38' - Stępień 2 (41', 77'), Jaszczyk 75', Parulski 90' k.

Arka II: Miłaszewski - Parulski, Stec, Żolik, Janczak (46' Czochór), Przyborowski, Jaszczyk, Bondara, Książkiewicz (85' Zaryczański), Kamiński (65' Pyrek), Stępień (88' Lipiak)

Arka II pokonała Gedanię różnicą trzech bramek, a decydujące trafienia zanotowała w drugiej części gry. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Na bramkę zdobytą przez gospodarzy w 38 min. szybko odpowiedział Stępień, który już 3 minuty później doprowadził do remisu.

Pozostałe bramki dla naszego zespołu, który w tym meczu prowadził z ławki trener Grzegorz Witt, padły w ostatnim kwadransie. W 75 min. prowadzenie Arce dał Jaszczyk, a 120 sekund później na listę strzelców wpisał się ponownie Stępień. Końcowy rezultat na 4:1 ustalił zaś w 90 min. Parulski skutecznie egzekwując rzut karny.

Mecze 4. rundy regionalnego Pucharu Polski zaplanowano wstępnie na środę 7 października.

Nasz drugi zespół ma teraz przed sobą dłuższą przerwę, gdyż w najbliższej kolejce pauzuje ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w IV lidze RWS Investment Group. Kolejne spotkanie Arka II rozegra w pierwszy weekend października z Gromem Nowy Staw.