14.09.2020

Grali wypożyczeni

Po kolejnych meczach 2. i 3. ligi zapraszamy na krótkie podsumowanie występów zawodników wypożyczonych z naszego klubu. Podobnie jak przed tygodniem, na murawie zobaczyliśmy 10 z nich.

2. liga:

• Oskar Ryk zagrał do 69 min. w wyjazdowym spotkaniu Błękitnych Stargard z Motorem Lublin i po raz drugi z rzędu trafił do siatki. Jego gol z 40 min. dał gościom prowadzenie 2:0, jednak po przerwie Motor odrobił straty i mecz zakończył się remisem 2:2. Ryk zobaczył też żółtą kartkę. Obecnie Błękitni z 4 pkt. plasują się na 9. pozycji w lidze.

• W meczu KKS-u 1925 Kalisz z Garbarnią Kraków w pierwszym składzie gospodarzy wyszedł Jakub Chojnowski. Grał do 61 minuty, otrzymał żółtą kartkę, a boisko opuścił przy prowadzeniu swojego zespołu 1:0. Później jednak do głosu doszła Garbarnia i wygrała 2:1. KKS po trzech meczach ma na koncie 3 punkty (zwycięstwo i 2 porażki) i zajmuje 12. miejsce w tabeli.

3. liga:

• Kolejne występy w pełnym wymiarze czasowym w barwach Bałtyku Gdynia zanotowali Szymon Nowicki i Fabian Lengiewicz, którzy zagrali w zremisowanym 1:1 meczu z Jarotą Jarocin. W 62 min. Nowicki popisał się asystą przy wyrównującym golu Marczaka. Z kolei Lengiewicz w 55 min. otrzymał żółtą kartkę. Bałtyk utrzymał 3. miejsce w tabeli (17 pkt.)

• Mateusz Zbiranek rozegrał 60 minut w derbowym spotkaniu Pomorzanina Toruń z Elaną, które zakończyło się remisem 0:0. Pomorzanin ma obecnie na swoim koncie 6 pkt. i znajduje się na 18. pozycji w lidze.

• Unia Swarzędz wygrała na wyjeździe z KP Starogard 3:1. W barwach Unii w 88 min. gry na murawie pojawił się Kacper Magdziński. Po stronie przegranych występował Krzysztof Krakowiak i nie zaliczy on tego meczu do udanych. W 47 min. zobaczył bowiem czerwoną kartkę, która była konsekwencją dwóch żółtych. Unia zajmuje obecnie 8., a KP Starogard 15. miejsce w tabeli.

• Trzech zawodników wypożyczonych z Arki znalazło się w wyjściowym składzie Gryfa Wejherowo, który przegrał na własnym boisku z Gwardią Koszalin 0:1. Kacper Wiśniewski rozegrał 90 minut, Damian Lisiecki grał do 80., a Norbert Hołtyn do 71 minuty. Wiśniewski i Lisiecki zostali dodatkowo ukarani żółtymi kartkami. Gryf sąsiaduje w tabeli ze wspomnianym wyżej Pomorzaninem Toruń, gdyż zajmuje 17. miejsce.