TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.08.2020

Fortuna 1 liga: Inauguracja sezonu za nami

Inauguracja sezonu w Fortuna 1. lidze za nami. Wyśmienity start zanotowała Arka, która wysoko pokonała na wyjeździe GKS Jastrzębie i została liderem tabeli po 1. kolejce.

Żółto-niebiescy rozstrzygnęli losy rozgrywanego w Wodzisławiu Śląskim meczu jeszcze w pierwszej połowie. W 26 min. wynik otworzył Letniowski, 3 minuty później na 2:0 podwyższył Mazek, a w 39 min. ponownie trafił Letniowski, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. Krótko po zmianie strony rezultat ustalił Drewniak precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Pewne zwycięstwo, duża skuteczność - to szczególnie cieszy przed kolejnymi spotkaniami.
 
Ex aequo z Arką na czele tabeli znajduje się ŁKS Łódź, który również wygrał swój mecz 4:0. Łodzianie pokonali Odrę Opole, a na listę strzelców wpisali się Trąbka, Corral, Pirulo i Sekulski.
 
Wysokie zwycięstwo na początek sezonu odniosły także: Radomiak pokonując Widzew 4:1, Górnik Łęczna z GKS-em Bełchatów 3:0, a także beniaminek Resovia, która też 3:0 ograła na wyjeździe naszego najbliższego rywala Puszczę Niepołomice.  Poza tym, komplet punktów zapisały na swoim koncie Miedź Legnica (3:1 z Sandecją) oraz Bruk-Bet Termalica (1:0 z Zagłębie Sosnowiec).
 
Pozostałe mecze zakończyły się podziałem punktów. GKS Tychy zremisował ze Stomilem 0:0, a Chrobry Głogów z Koroną Kielce 1:1. 
 
Ogółem, 1. kolejce Fortuna 1 ligi 4 razy wygrali gospodarze, 3 razy goście, a dwa razy padł remis. W dziewięciu meczach padło 26 bramek. 2. seria spotkań rozpocznie się już w piątek. Tego dnia o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Gdyni Arka zagra z Puszczą Niepołomice. 
 
Komplet wyników 1. kolejki Fortuna 1 ligi:

28 sierpnia 2020, 17:00 - Wodzisław Śląski (stadion MOSiR)
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 0-4 Arka Gdynia
Juliusz Letniowski 26, 39, Kamil Mazek 29, Szymon Drewniak 48

GKS 1962: 81. Mariusz Pawełek - 3. Mateusz Słodowy, 93. Adam Wolniewicz, 29. Michał Rutkowski, 4. Szymon Zalewski - 7. Patryk Skórecki (73, 11. Dominik Szczęch), 21. Marek Mróz, 20. Daniel Feruga, 8. Kamil Jadach (59, 30. Łukasz Zejdler), 10. Farid Ali - 99. Daniel Rumin (55, 15. Daniel Szczepan).

Arka: 22. Daniel Kajzer - 15. Arkadiusz Kasperkiewicz, 99. Bartosz Kwiecień (74, 16. Adam Deja), 26. Adam Danch, 17. Adam Marciniak - 11. Kamil Mazek (68, 77. Mateusz Żebrowski), 25. Szymon Drewniak, 10. Juliusz Letniowski (74, 28. Damian Ślesicki), 20. Mateusz Młyński, 8. Marcus Vinícius (68, 9. Artur Siemaszko) - 7. Maciej Jankowski (71, 23. Rafał Wolsztyński).

żółte kartki: Słodowy, Rutkowski.
sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Mecz bez udziału publiczności.
 
---------------------------------------------------------------------------

28 sierpnia 2020, 17:40 - Opole (Stadion Miejski Odra)
Odra Opole 0-4 ŁKS Łódź
Michał Trąbka 6, Samu Corral 43, Pirulo 71, Łukasz Sekulski 90

Odra: 69. Mateusz Kuchta (31, 12. Tobiasz Weinzettel) - 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 2. Piotr Żemło (69, 15. Konrad Kostrzycki), 21. Konrad Matuszewski - 9. Tomáš Mikinič, 66. Miłosz Trojak, 5. Rafał Niziołek (72, 94. Konrad Nowak), 14. Sebastian Bonecki, 7. Krzysztof Janus (69, 24. Jakub Szrek) - 11. Dawid Czapliński.

ŁKS: 1. Arkadiusz Malarz - 6. Maciej Wolski, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak - 20. Pirulo, 29. Maksymilian Rozwandowicz (69, 24. Jakub Tosik), 10. Antonio Domínguez (72, 42. Dragoljub Srnić), 19. Michał Trąbka (85, 26. Przemysław Sajdak), 16. Adam Ratajczyk - 9. Samu Corral (46, 22. Łukasz Sekulski).

żółte kartki: Trojak, Bonecki - Dąbrowski, Pirulo, Srnić.
sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).
---------------------------------------------------------------------------

29 sierpnia 2020, 12:40 - Pruszków (stadion MZOS)
Radomiak Radom 4-1 Widzew Łódź
Karol Angielski 46, Karol Podliński 50, Leândro 73, Miłosz Kozak 90 - Marcin Robak 4

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski, 16. Mateusz Cichocki, 3. Artur Bogusz - 9. Leândro (86, 6. Adam Banasiak), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 7. Miłosz Kozak - 97. Dominik Sokół (46, 19. Karol Angielski), 13. Karol Podliński (82, 27. Milan Kvocera).

Widzew: 24. Wojciech Pawłowski - 23. Łukasz Kosakiewicz, 4. Sebastian Rudol, 27. Daniel Tanżyna, 33. Petar Mikulić - 29. Michael Ameyaw (64, 22. Dominik Kun), 16. Bartłomiej Poczobut, 30. Mateusz Możdżeń (67, 77. Mateusz Michalski), 7. Henrik Ojamaa (64, 68. Karol Czubak) - 9. Marcin Robak, 70. Merveille Fundambu (69, 19. Patryk Mucha).

żółte kartki: Poczobut, Robak, Ojamaa.
sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
---------------------------------------------------------------------------
 

 

29 sierpnia 2020, 17:00 - Łęczna (stadion Górnika)
Górnik Łęczna 3-0 GKS Bełchatów
Paweł Sasin 38, Bartosz Śpiączka 60, Michał Goliński 67

Górnik: 33. Maciej Gostomski - 6. Paweł Sasin, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 24. Michał Goliński (90, 17. Karol Struski), 26. Adrian Cierpka, 8. Marcin Stromecki (85, 23. Bartłomiej Kalinkowski), 28. Paweł Wojciechowski (78, 19. Przemysław Banaszak), 22. Serhij Krykun (90, 9. Aron Stasiak) - 18. Bartosz Śpiączka (90, 40. Igor Korczakowski).

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 7. Szymon Łapiński (46, 71. Patryk Makuch), 19. Waldemar Gancarczyk, 5. Michał Pawlik, 8. Damian Hilbrycht (65, 10. Dawid Flaszka), 30. Łukasz Wroński (79, 11. Damian Warnecki) - 59. Przemysław Zdybowicz (65, 24. Bartłomiej Eizenchart).

żółte kartki: Stromecki - Michalski, Sierczyński.
sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

widzów: 940. 
---------------------------------------------------------------------------

29 sierpnia 2020, 19:00 - Tychy (Stadion Miejski Tychy)
GKS Tychy 0-0 Stomil Olsztyn

Tychy: 91. Konrad Jałocha - 24. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 11. Krzysztof Wołkowicz - 14. Bartosz Biel, 4. Oskar Paprzycki, 15. Jan Biegański (71, 7. Jakub Piątek), 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki (85, 77. Kacper Piątek) - 27. Damian Nowak (71, 9. Dawid Kasprzyk).

Stomil: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 25. Hubert Sadowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała (81, 32. Ingo van Weert), 51. Krystian Ogrodowski (46, 6. Jonatan Straus), 16. Koki Hinokio (90, 30. Damian Sierant) - 21. ?ikita Kova?onoks (62, 19. Skënder Loshi).

żółte kartki: Ogrodowski, Biedrzycki, Spychała.
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 2532.
---------------------------------------------------------------------------

29 sierpnia 2020, 19:00 - 
Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 0-3 Resovia
Dawid Kubowicz 25 (k), Sebastian Zalepa 47, Karol Twardowski 90

Puszcza: 99. Mateusz Górski - 77. Erik Čikoš, 5. Konrad Stępień (46, 3. Michał Czarny), 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk (59, 17. Bartosz Żurek) - 7. Jakub Bartosz, 8. Longinus Uwakwe (46, 6. Mateusz Skrzypczak), 14. Jakub Serafin, 25. Wiktor Żytek, 10. Hubert Tomalski (58, 9. Łukasz Spławski) - 13. Jewhen Radionow (90, 20. Karol Knap).

Resovia: 12. Marcel Zapytowski - 23. Mateusz Geniec, 5. Dawid Kubowicz, 33. Sebastian Zalepa, 17. Radosław Adamski - 30. Szymon Feret (88, 10. Dawid Rogalski), 13. Michał Kuczałek, 8. Konrad Domoń, 29. Adrian Dziubiński (75, 6. Bartłomiej Wasiluk), 56. Cezary Demianiuk (75, 19. Jarosław Czernysz) - 11. Przemysław Brychlik (79, 9. Karol Twardowski).

żółte kartki: Uwakwe, Tomalski, Stefanik, Spławski.
sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
---------------------------------------------------------------------------

29 sierpnia 2020, 20:00 - 
Nieciecza (stadion Bruk-Betu Termaliki)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Roman Gergel 51

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska - 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski - 7. Roman Gergel (80, 23. Marcin Wasielewski), 18. Piotr Wlazło, 8. Samuel Štefánik (80, 66. Martin Zeman), 11. Patrik Mišák (64, 10. Adam Radwański), 16. Paweł Żyra (63, 19. Michal Bezpalec) - 33. Michał Orzechowski (64, 9. Kacper Śpiewak).

Zagłębie: 13. Krystian Stępniowski - 16. Dawid Ryndak, 18. Lukáš Ďuriška, 26. Mateusz Grudziński, 94. Dawid Gojny - 30. Patryk Małecki, 6. João Oliveira, 10. Martim Maia (70, 7. Gonçalo Gregório), 8. Szymon Pawłowski (70, 14. Filip Karbowy), 22. Quentin Seedorf (59, 9. Mateusz Szwed) - 88. Olaf Nowak.

żółte kartki: Putiwcew, Wlazło - Ryndak.
sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
widzów: 1409.
---------------------------------------------------------------------------

29 sierpnia 2020, 16:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 3-1 Sandecja Nowy Sącz
Kamil Zapolnik 10, 45, Nemanja Mijušković 40 - Kamil Ogorzały 90

Miedź: 1. Mateusz Hewelt - 23. Paweł Zieliński, 26. Božo Musa, 25. Nemanja Mijušković, 2. Marcin Pietrowski - 19. Paweł Tupaj (72, 70. Maciej Śliwa), 6. Szymon Matuszek, 20. Damian Tront (80, 14. Bartosz Bartkowiak), 18. Kamil Zapolnik (80, 21. David Panka), 22. Joan Román (72, 10. Jakub Łukowski) - 9. Krzysztof Drzazga (68, 8. Krzysztof Danielewicz).

Sandecja: 1. Dominik Budzyński (13, 12. Szymon Tokarz) - 17. Adrian Basta, 90. Tomasz Boczek, 28. Michal Piter-Bučko, 34. Miłosz Kałahur (46, 19. Kamil Ogorzały) - 27. Damian Chmiel (67, 23. Jan Kuźma), 11. Wojciech Kamiński, 16. Michał Walski, 8. Maciej Małkowski (67, 88. Paweł Mandrysz), 9. Adrian Danek - 20. Maciej Korzym (81, 77. Kamil Palacz).

żółte kartki: Musa, Román, Mijušković, Bartkowiak - Chmiel, Kamiński.
sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 2152.
---------------------------------------------------------------------------
 
30 sierpnia 2020, 12:40 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 1-1 Korona Kielce
Michał Ilków-Gołąb 43 (k) - Kamil Juraszek 90 (s)

Chrobry: 22. Kacper Bieszczad - 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Práznovský, 24. Kamil Juraszek, 6. Jarosław Ratajczak - 19. Marcel Ziemann (90, 32. Przemysław Stolc), 8. Jaka Kolenc, 16. Robert Mandrysz, 10. Maksymilian Banaszewski (74, 89. Mateusz Machaj), 87. Damian Piotrowski (46, 7. Patryk Bryła) - 99. Damian Kowalczyk (64, 11. Mikołaj Lebedyński).

Korona: 88. Marek Kozioł - 25. Grzegorz Szymusik, 96. Przemysław Szarek, 27. Rafał Grzelak, 71. Remigiusz Szywacz - 16. Wiktor Długosz (75, 6. Jacek Podgórski), 33. Piotr Basiuk (46, 37. Iwo Kaczmarski), 7. Mateusz Cetnarski (69, 8. Zvonimir Petrović), 11. Émile Thiakane, 14. Daniel Szelągowski (63, 19. Paweł Łysiak) - 10. Jacek Kiełb (75, 9. Maciej Firlej).

żółte kartki: Práznovský, Kolenc, Mandrysz - Szywacz, Szymusik, Kozioł, Thiakane.
sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
widzów: 535.

W 81. minucie Michał Ilków-Gołąb (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek). 








Poprzedni Następny

Mapa Strony