11.07.2020

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 3:2

Arka w pierwszej połowie meczu zdobyła trzy bramki, które pozwoliło jej odnieść dziewiąte ligowe zwycięstwo w sezonie. ŁKS po zmianie stron dwukrotnie posłał piłkę do siatki, ale ostatecznie wyjechał z Gdyni bez punktów.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 35. kolejka

Arka Gdynia  - ŁKS Łódź 3:2 (3:0)

Bramki: da Silva 19', Nalepa 41'(k), Jankowski 45' - Corral 54', Sekulski 85'

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Kopczyński, Nalepa - Młyński, Markiewicz (90' Bergqvist), da Silva (68' Antonik) - Jankowski (82' Zawada)

ŁKS: Malarz - Wolski, Moros, Dąbrowski, Klimczak - Pirulo, Guima (46' Trąbka), Rozwandowicz, Srnić, Ratajczyk - Wróbel (46' Corral, 71' Sekulski)

Żółte kartki: Młyński - Guima, Klimczak

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

VAR: Szymon Marciniak

Widzów: 1579

0 min - do końca sezonu pozostały trzy spotkania. W pierwszym z nich podejmujemy ostatni zespół PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź.

0 min - dzisiaj debiutuje od pierwszej minuty Dawid Markiewicz. Jest wychowankiem Gryfa Wejherowo. W Arce jest od sezonu 2012/13. Najpierw w strukturach SI Arka Gdynia, a następnie w SSA Arka w zespołach juniorów. W tym sezonie grał w zespole rezerw.

0 min - jak zwykle mecz z ŁKS-em jest wyjątkowy dla Adama Marciniaka, który jest wychowankiem tego klubu i często ten fakt podkreśla.

0 min - w wyjściowym składzie ŁKS-u obecny jest Adrian Klimczak, który piłkarskiego rzemiosła uczył się m.in. w Gdyni.

0 min - Zbozień, Nalepa, Vejinović, Jankowski, Młyński, Skhirtladze, Serrarens - to grupa ludzi, dla których otrzymanie żółtej oznacza przymusową pauzę.

0 min - spotkanie toczyć się będzie w bardzo przyjemenych warunkach - jest ciepło, ale trudno mówić o upale. Do tego dodamy świeże, nadmorskie powietrze i mamy wszystko, aby grać w piłkę!

0 min - goście wybiegli na boisko w czarnych kompletach strojów. Arka oczywiście na żółto-niebiesko.

1 min - pierwszy gwizdek sędziego Aluszyka.

2 min - ależ było blisko, aby da Silva otworzył wynik meczu! Strzał po ziemi Marcusa jakimś cudem obronił jednak Malarz! Warto wspomnieć, że akcja Arki rozpoczęła się od przejęcia Markiewicza, który chwilę później podał do Jankowskiego, a ten był bliski zanotowania asysty.

3 min - dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego spadło na głowę obrońcy ŁKS-u, który wybił piłkę daleko poza pole karne.

9 min - w niegroźnej sytuacji stracił równowagę Arkadiusz Malarz, co jego zespół przypłaci rzutem rożnym.

9 min - znów nie udało się zagrozić bramce gości po stałym fragmencie gry.

14 min - po faulu Helstrupa rzut wolny z ok. 30 metrów będą wykonywać goście. Srnić zdecydował się na dośrodkowanie, po którym powstało zamieszanie przed naszą bramką. Ostatecznie Danch wyjaśnił sytuację, wybijając piłkę poza szesnastkę.

19 min - gooolll dla Arki!!! Precyzyjne dośrodkowanie Marcianiaka dociera do głowy da Silvy, który nie dał szans Malarzowi na skuteczną interwencję!

22 min - Pirulo wykonywał rzut wolny spod linii bocznej. Dośrodkowanie przeciął jednak jeden z gdyńskich obrońców.

25 min - Markiewicz znów przejął piłkę w środkowej strefie boiska i próbował prostopadle zagrać do Jankowskiego. Zamiary naszego debiutanta rozszyfrował Dąbrowski, który przeciął lot piłki.

32 min - da Silva wszedł z piłką w pole karne z jego lewej strony. Po krótki zwodzie oddał strzał, który odbija Malarz! Po chwili z 16 metrów uderzał Młyński, a piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę!

33 min - Zbozień wrzucił pilłk z autu, a głową uderzył Jankowski! Malarz jednak broni!

34 min - groźną akcją odpowiedzieli goście. Pirulo znalazł się z piłką w naszym polu karnym i oddał techniczny strzał, który jednak trafił w plecy jednego z naszych zawodników i ŁKS ma "tylko" rzut rożny.

35 min - bez zagrożenia dla naszej bramki po stałym fragmencie gry

37 min - Steinbors ratuje nasz zespół przed stratą gola! Ratajczyk precyzyjnie zacentrował, a Wróbel uderzył głową! Pavels stopą blokuje to uderzenie!

38 min - dosrodkowanie z rzutu rożnego Nalepy wybijają goście. Piłka trafia do Młyńskiego, który uderza bez przyjęcia, ale strzał został zablokowany!

39 min - faul na Marcusie w polu karnym! Sędzia wskazuje na wapno!

41 min - Nalepa ustawił piłkę11 metrów od bramki, uderzył i goooollll dla Arki! Malarz wyczuł intencje Michała, ale strzał był mocny i precyzyjny!

44 min - Wolski był bliski skierowania piłki do własnej bramki! Piłka jednak minęła nieznacznie światło bramki, co oznacza, że mamy rzut rożny.

45 min - 3:0 dla Arki! Nalepa zacentrował z narożnika boiska, Danch zgrał piłkę do Jankowskiego, a ten z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie zółto-niebieskich!

PRZERWA- bezdyskusyjne prowadzenie podopiecznych Ireneusza Mamrota. Nasz zespół gra swobodnie, pomysłowo, a przede wszystkim skutecznie. Mamy nadzieję, że gdynianie nie zadowolą się tym prowadzeniem i będą dążyli do strzelania kolejnych bramek. Warto podkreślić, że dzięki dzisiejszej bramce Marcus da Silva ma na koncie już 54 gole w barwach Arki i zajmuje samodzielnie czwartą pozycję na liście najskuteczniejszych w historii naszego klubu. Dwóch bramek brakuje mu do trzeciego na liście Wojciecha Ptaszyńskiego.

46 min - gra wznowiona. Corral zastąpił Wróbla, a Trąbka Guimę w zespole ŁKS-u.

49 min - Jankowski, będąc w polu karnym gości z piłką przy nodze, postanowił szukać podania do partnera, a to przewidział Moros, który wybił piłkę na rzut rożny.

50 min - zbyt mocne dośrodkowanie Nalepy z narożnika boiska. po kilku chwilach Michał znów miał szansę na dośrodkowanie, ale tym razem posłał piłkę w ręce Malarza.

51 min - indywidualna akcja Młyńskiego w szesnastce ŁKS-u zakończyła się powaleniem Mateusza na murawę, ale zdaniem arbitra o faulu nie może być mowy.

55 min - gol dla ŁKS-u! Szybką akcję wyprowadził Pirulo, zagrał do Corrala, który tylko przyłożył nogę, a Steinborsowi pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem do bramki.

59 min - da Silva dobiegł z piłką do linii końcowej, ale próbę dogrania przed bramkę przecięli obrońcy ŁKS-u.

60 min - Nalepa dośrodkował z rzutu rożnego, ale poradzili sobie z tym podaniem obrońcy gości.

61 min - Malarz nie miał kłopotów ze złapaniem piłki uderzonej głową przez Jankowskiego. Dośrodkowywał Zbozień.

64 min - poradzili sobie Arkowcy z dośrodkowaniem Pirulo z rzutu wolnego.

65 min - opatrywany jest Dąbrowski,obrońca ŁKS-u, natomiast przy linii bocznej na wejście na boisko czeka już Antonik.

67 min - Młyński najpierw odebrał piłkę rywalowi jeszcze na własnej połowie boiska, a potem pomknął w kierunku bramki gości. Po pokonaniu ponad 40 metrów nie zdążył podać do wychodzącego na doskonałą pozycję Jankowskiego, bo stracił piłkę...

68 min - Marcus da Silva przy oklaskach całego stadionu opuszcza boisko. W jego miejsce pojawił się Antonik.

70 min - ładny strzał z dystansu Nalepy! Odbija to Malarz!

71 min - wrzut z autu Zbozienia znów dociera do Jankowskiego, ale tym razem strzał Maćka nieznacznie chybiony!

71 min - tymczasem ostatnia zmiana w ŁKS-ie. Opuścił plac gry strzelec bramki Corral, a w jego miejsce wszedł Sekulski.

72 min - ależ potężny strzał z rzutu wolnego oddał Dąbrowski! Steinbors odbił to uderzenie!

75 min - 35 metrów od bramki Malarza faulowany był Markiewicz. Nalepa ustawił piłkę.

76 min - zupełnie nieudany strzał Michała Nalepy.

77 min - jak piłka nie wpadła do naszej bramki? Trudno to wytłumaczyć, bo stojący przed naszą bramką Rozwandowicz powinien umieścić ją w siatce, ale odbił piłkę na tyle niefortunnie, że udało się nam wybić futbolówkę na rzut rożny.

78 min - Srnić niecelnie uderzył zza pola karnego.

80 min - szczęśliwa interwencja Malarza, który nogami broni strzał Michała Nalepy z 17 metrów! Był rykoszet po strzale naszego zawodnika, co utrudniło sprawę bramkarzowi przyjezdnych.

82 min - nieudana próba strzału z dystansu Marciniaka. Wcześniej efektowna akcja Markiewicza i Młyńskiego, ale nie udało się wypracować pozycji strzeleckiej.

82 min - Zawada zmienił Macieja Jankowskiego.

85 min - 3:2 dla ŁKS-u! Piłka spadła pod nogi Sekulskiego kilka metrów przed naszą bramką, a napastnik gości nie zmarnował swojej okazji.

86 min - płaski strzał Nalepy broni Malarz.

87 min - Nalepa wykonał rzut wolny z lewej strony szesnastki ŁKS-u. Piłka trafiła w ręce bramkarza gości.

88 min - indywidualna akcja Antonika w polu karnym ŁKS-u, ale nasz młodzieżowiec nie wygrał pojedynku z obrońcą.

90 min - Bergqvist zmienia Dawida Markiewicza.

90+1 min - Klimczak powstrzymał szarżę Antonika i otrzymał żółtą kartkę.

KONIEC - Arka dziś strzelała przed przerwą, ale ponieważ uczyniła to trzykrotnie, dziś pozwoliło to sięgnąć po trzy punkty. ŁKS po zmianie stron postanowił jeszcze postraszyć zespół żółto-niebieskich i w efekcie zdobył dwie bramki, ale wyjechał z Trójmiasta bez punktów. Arka już za trzy dni zagra ostatni mecz w tym sezonie w Gdyni i znów będzie chciała ucieszyć swoich kibiców zwycięstwem, tym razem nad Górnikiem Zabrze.