20.06.2020

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0

Bez bramek w Płocku. Arka remisuje drugi mecz z rzędu i swój dorobek punktowy zwiększa do 30 "oczek".

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 31. kolejka

Wisła Płock - Arka Gdynia  0:0

Wisła: Kamiński - Michalski (69' Stefańczyk), Marcjanik, Uryga, Angel Garcia - Merebaszwili (89' Adamczyk),  Rasak, Furman, Szwoch, Tomasik - Angielski (62' Kocyła)

Arka: Staniszewski - Zbozień, Danch (83' Helstrup), Marić, Marciniak - Kopczyński, Nalepa - Jankowski, Skhirtladze (68' da Silva), Młyński (34' Wawszczyk) - Serrarens

Żółte kartki: Angel Garcia, Szwoch - Kopczyński, Zbozień, Wawszczyk, Mamrot (na ławce)

Sędzia: Krzysztof Złotek (Stalowa Wola)

VAR: Paweł Raczkowski

0 min. - Do kontuzjowanych zawodników dołączył niestety Pavels Steinbors. Nie wiemy jak długo będzie miał przerwę. Dzisiaj zastąpi go w bramce, debiutując jednocześnie w Arce, Marcin Staniszewski. Trzymamy kciuki za udany występ!

0 min - Steinbors, swoją serię gry z rzędu w lidze w pełnym wymiarze czasu, zakończył na 111 występach. Imponujące!

0 min - zagrożeni przymusową pauzą przed tym meczem są: Maciej Jankowski, Davit Skhirtladze, Jakub Wawszczyk po 3 żółte kartki i Marko Vejinović - 7, który dzisiaj nie zagra.

0 min - po raz pierwszy od objęcia sterów w Arce przez Ireneusza Mamrota, zobaczymy Fabiana Serrarensa.

0 min - w kadrze Arki brakuje dziś Oskara Zawady, który jest zawodnikiem wypożyczonym z Płocka i względy formalne uniemożliwiają dziś jego występ.

0 min - Marcjanik, Szwoch, Tomasik - tych trzech byłych Arkowców rozpocznie mecz w wyjściowym składzie Wisły Płock.

0 min - gospodarzom mocno "nie idzie" na własnym stadionie w tym roku. Tu Nafciarze jeszcze nie wygrali! Oby nie zmieniło się to po dzisiejszym meczu.

0 min - Arka zagra dziś od stóp do głów ubrana na żółto. Goście na niebiesko-biało.

0 min - pod nieobecność Steinborsa opaska kapitańska wróciła na rękę Adama Marciniaka.

1 min - zaczęli gdynianie!

1 min - od razu żółtą kartkę otrzymał Kopczyński za faul na Merebashvilim.

2 min - Furman posłał piłkę w pole karne Arki z rzutu wolnego, a główkował Angielski. Pierwsza pewna interwencja Staniszewskiego.

3 min - Staniszewski znów spokojnie wyłapuje piłkę wstrzeloną w jego pole karne.

9 min - rzut z autu dla Arki na wysokości pola karnego Wisły. Wrzucił tam piłkę Zbozień, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę.

9 min - nieudana próba strzału z dystansu Adama Marciniaka.

10 min - szybki atak Arki. Piłkę w polu karnym przejął Serrarens, ale nie zdołał nad nią w pełni zapanować...

11 min - żółta kartka dla trenera Mamrota za głośno wyrażane pretensje w kierunku arbitra.

13 min - wybili Arkowcy piłkę zagraną przez Furmana z rzutu wolnego w naszą szesnastkę.

14 min - Angielski otrzymał piłkę od Furmana, a po wbiegnięciu w nasze pole karne oddał płaski strzał, który spokojnie wyłapał Staniszewski.

15 min - niebezpiecznie wysoko podniesiona noga przez Zbozienia i żółta kartka.

17 min - Skhirtladze sfaulował Michalskiego pod bramką Wisły w momencie, gdy piłkę zagraną przez Zbozienia przejmował Jankowski.

24 min - rzut rożny dla gospodarzy.

24 min - Furman w narożniku, piłka posłana na 12 metr, ale radzą sobie Arkowcy.

26 min - sprytne zagranie Jankowskiego w pole karne, lecz Skhirtladze w ostatniej chwili jednak został wyprzedzony!

27 min - Staniszewski świetnie wypiąstkował piłkę zacentrowaną z rzutu rożnego przez Furmana.

30 min - znów piłka w rękach bramkarza Arki, który bez problemu złapał piłkę zagraną przez Tomasika.

32 min - odważna decyzja o strzale Serrarensa z 25 metrów. Piłkę złapał Kamiński.

33 min - wygląda na to, że kolejny zawodnik Arki złapał kontuzję, bo długo nie podnosi się z boiska Młyński, a gotowy do gry jest już Wawszczyk.

34 min - i jest zmiana w Arce.

35 min - Danch w indywidualnej akcji zatrzymał się dopiero po faulu  5 metrów przed polem karnym Wisły.

36 min - Nalepa uderza bezpośrednio, lecz trafia w mur wiślaków.

37 min - Marciniak nieprzepisowo zatrzymał Merebashvilego tuż przy narożniku boiska. Rzut wolny wykonał oczywiście Furman, ale Zbozień wyskoczył najwyżej i wybił piłkę.

37 min - niezudana próba strzału zza pola karnego w wykonaniu Szwocha.

39 min - pewny chwyt Staniszewskiego przy strzale Angielskiego z 18 metrów.

40 min - Merebashvili wykorzystał moment zawachania naszych zawodników pod swoją bramką i doszedł do podania od Tomasika przy lewym słupku Staniszewskiego, ale mocno przestrzelił!

42 min - świetna okazja dla Arki! Wawszczyk przebił się lewym skrzydłem w pole karne, odegrał do Serrarensa, a strzał Holendra po nodze obrońcy minął światło bramki!

43 min - rozegranie rzutu rożnego z Nalepą. Dośrodkowanie Michała zbyt mocne i piłka wyszła poza boisko.

PRZERWA- wielkich emocji w Płocku nie ma, choć są z pewnością duże nerwy. Pogłębiają się problemy zdrowotne w naszym zespole, bo z kontuzją zszedł Młyński i musiał zastąpić go Wawszczyk. Spotkanie jest dość wyrównane, a żadna ze stron nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji do zdobycia gola. Na takie liczymy u Arkowców po wznowieniu gry, bo na pewno stać ich na to, aby dziś w Płocku sięgnąć po komplet punktów.

46 min - mecz wznowili płocczanie.

48 min - Merebashvili szukał podaniem Tomasika w polu karnym Arki, ale nasz były zawodnik nie zdołał opanować futbolówki.

50 min - Nalepa spróbował uderzenia z dystansu. Próba nieudana.

51 min - mocny strzał zza pola karnego oddał Merebashvili, lecz Staniszewski znów pewny w swojej interwencji.

53 min - po dośrodkowaniu Zbozienia z prawej strony było groźnie pod bramką Wisły! Będzie jednak tylko rzut rożny

54 min - niewiele zabrakło, aby Arka objęła prowadzenie! Najpierw do dośrodkowania Nalepy z narożnika mógł dojść Serrarens, a po chwili groźnie z lewej strony bramki uderzał Marcianiak! Za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

56 min - okazję z rzutu wolnego z 27-28 metrów miał Furman. Strzał przeszedł wysoko ponad naszą bramką.

59 min - duże szczęście przy Arce! Tomasik zacentrował z lewej strony, a Merebashvili kopnął piłkę w Marciniaka, po czym futbolówka odbiła się od słupka naszej bramki!

62 min - nie jest w stanie kontynuować gry Angielski, za chwilę będzie zmiana w Wiśle.

63 min - składna akcja Arki, piłka w polu karnym Wisły, ale nie udało się oddać strzału!

64 min - żółta kartka dla Angela Garcii.

64 min - ależ było blisko! Nalepa zacentrował z rzutu rożnego, a Jankowski trącił piłki, lecz ta minęła słupek bramki Wisły!

67 min - ryzykownie, ale skutecznie we własnym polu karnym interweniował Nalepa.

68 min - Jankowski znów uderza głową, tym razem po dośrodkowaniu Nalepy z rzutu wolnego. Piłka przeszła ponad poprzeczką.

68 min - da Silva zmienia Skhirtladze.

69 min - idealną sytuację miał Serrarens! Kopczyński wyłożył mu piłkę w pole karnym, a Holender posłał piłkę ponad poprzeczką!

69 min - Stefańczyk zastąpił Michalskiego

72 min - Serrarens walczył w powietrzu o piłkę pod bramką Wisły, lecz faulował rywala.

74 min - Nalepa! Mocny strzał z płaskiego podbicia z 17 metrów minął nieznacznie światło bramki gospodarzy!

76 min - po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego było niebezpiecznie w naszej szesnastce! Na szczęście skończyło się na rzucie rożnym.

77 min - z kontrą wyszedł Nalepa, ale sam nie miał większych szans na sukces w tej akcji. Podał w końcu do nadbiegającego Wawszczyka, ale ten nie miał szans w starciu z obrońcą Wisły.

78 min - efektowny drybling Nalepy, lecz zakończył się stratą już w polu karnym gospodarzy.

80 min - po akcji Tomasika interweniował Marić i trafił w boczną siatkę swojej bramki. Rzut rożny dla Wisły.

81 min - dwa razy skutecznie wybroniliśmy się z rzutów rożnych.

82 min - tym razem Danch nie dał się oszukać Kocyle i w groźnej sytuacji wybił piłkę rywalowi spod nóg. Ale wygląda na to, że przypłacił to kontuzją!

83 min - Helstrup na boisku.

84 min - znów mógł zostać bohaterem Serrarens! Wyszedł przed Urygę, ale nie opanował piłki zagranej do niego z głębi pola!

86 min - żółta kartka dla Szwocha za dyskusję z arbitrem.

88 min - teraz żółtą kartkę ogląda Wawszczyk. Czeka go pauza w kolejnym meczu.

89 min - Adamczyk za Merebashviliego.

90 min - trzy rzuty rożne z rzędu dla Wisły. Za każdym razem skuteczni Arkowcy w obronie.

90+1 min - znów walczył w powietrzu pod bramką Wisły Serrarens, górą jednak obrońca gospodarzy.

90+2 min - Tomasik w szybkiej akcji. Oddał strzał z 13 metrów ponad poprzeczką naszej bramki!

KONIEC - choć wygrana z pewnością była dziś w zasięgu Arkowców, do domu wrócą z jednym punktem. Szkoda niewykorzystanej szansy, lecz piłka wciąż pozostaje w grze.