01.03.2020

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1:1

Przed tygodniem doliczony czas gry dał Arce zwycięstwo, dziś to zwycięstwo odebrał. Po trafieniu Vejinovicia Arka długo starała się mądrze bronić. Udawało się jej to do 94 minuty spotkania...

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 24. kolejka

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: Vejinović 57' - Guima 90+4'

Arka: Steinbors - Zbozień, Helstrup, Bergqvist, Marciniak - Deja, Danch - Młyński (90+4' Wawszczyk), Vejinović (88' Shkirtladze), Mihajlović - Serrarens (59' Zawada)

ŁKS: Malarz - Grzesik, Gracia, Dąbrowski (6' Sobociński), Vidmajer (46' Klimczak) - Trąbka, Guima, Dominguez, Wolski, Ratajczyk (68' Corral) - Wróbel

Żółte kartki: Serrarens, Młyński, Deja, Steinbors, Marciniak oraz Sobieraj (na ławce rezerwowych) - Vidmajer, Guima oraz ??? na ławce rezerwowych

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 7064

0 min - kolejny mecz o ogromnym ciężarze gatunkowym. Zwycięstwo pozwoli Arce uciec ze strefy spadkowej.

0 min - nieobecność w kadrze Kopczyńskiego potwierdza, że uraz zgłoszony po meczu z Rakowem nie był typowym pomeczowym problem, ale na tyle kłopotliwym, aby dziś usiadłna trybunach.

0 min - mamy też zmianę na środku defensywy. Na ławce tym razem znalazł się Christian Maghoma, a szansę gry od pierwszej minuty otrzyma Frederik Helstrup.

0 min - trener ŁKS-u Kazimierz Moskal nie może z kolei liczyć na usługi napastników: Kujawy i Sekulskiego, którzy mają na koncie po cztery bramki w bieżących rozgrywkach. Ich najlepszym strzelcem pozostaje Dani Ramirez, zdobywca 6 goli, ale Hiszpan jest już zawodnikiem Lecha Poznań.

0 min - zagrożonymi w Arce pauzą w razie otrzymania żółtej kartki aktualnie pozostają: Marciniak, Maghoma, Zbozień i Wawszczyk. Na boisku od pierwszej minuty zagrają dziś Zbozień i Marciniak.

0 min - arbitrem będzie dziś Piotr Lasyk z Bytomia, a w wozie VAR zasiadł Krzysztof Jakubik.

0 min - ŁKS zagra dziś w czarnych strojach, a Arka rzecz jasna na żółto-niebiesko.

1 min - goście rozpoczęli spotkanie.

3 min - pierwszy rzut rożny wywalczyli goście.

3 min - dośrodkowanie Trąbki okazało się zupełnie niegroźne, szybko oddaliliśmy niebezpieczeństwo spod naszej bramki.

4 min - pomoc z ławki udzielana jest Dąbrowskiemu. Lider obrony ŁKS-u krwawi z nosa i na chwilę opuści boisko.

6 min - a jednak zmiana! Za Dąbrowskiego wchodzi Jan Sobociński.

10 min - Młyński przejął piłkę 35 metrów od bramki, przebiegł z nią krótki dystans i spróbował oddać strzał. Został jednak zablokowany.

12 min - Dominguez zacentrował z rzutu wolnego w nasze pole karne. Piłka spadła na ziemię i długo nie potrafiliśmy wybić jej spod nóg gości. Ostatecznie piłka opuściła naszą szesnastkę bez strzału na bramkę.

15 min - pierwszy korner dla Arki. Dośrodkowywać będzie Vejinović.

16 min - niezła piłka od Holendra, ale wybili ją obrońcy ŁKS-u

17 min - żółta kartka dla Vidmajera. Arka będzie miała rzut wolny w bocznej strefie boiska.

17 min - niestety faulowaliśmy w polu karnym ŁKS-u i sędzia od razu przerwał grę.

20 min - bardzo dobra asekuracja Marciniaka, który uniemożliwił dojście Trąbce do piłki przed linia końcową boiska.

22 min - po faulu Morosa Vejinović będzie miał szansę na celne dogranie w pole karne z rzutu wolnego.

22 min - walczył w powietrzu Bergqvist, lecz piłka po jego głowie opuściła boisko i od bramki grę wznowi Malarz.

24 min - Marko najpierw przechwycił piłkę, apotem precyzyjnie dograł na 18 metr do nadbiegającego Dei. Adam uderzył, ale bardzo niecelnie.

25 min - groźnie pod naszą bramką! Wolski dograł na 6 metr, ale na szczęście Steinbors nogą wybija piłkę poza pole karne!

28 min - po kolejnym faulu Vidmajera szansę znów otrzymał Vejinović. Dobre wrzucenie piłki w pole karne i niewiele zabrakło Marciniakowi, aby mógł ją skierować do bramki!

30 min - precyzyjne zagranie po przekątnej przejął Dominguez i oddał strzał, który minimalnie mija słupek naszej bramki! Będzie jeszcze rzut rożny dla gości.

30 min - Trąbka wyskoczył najwyżej i oddał strzał, który znów był niecelny, ale tylko o kilkanaście centymetrów!

32 min - Dominguez tym razem dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale prze interwencji faulowany był Steinbors.

34 min - z lewej strony pola karnego efektownym zwodem popisał się Mihajlović, a potem oddał tzw. centrostrzał, który jednak minął nieznacznie bramkę Malarza.

35 min - Guima najpierw był zablokowany przy strzale z 18 metrów, a chwilę później został sfaulowany i okazję ze stałego fragmentu będą mieli goście.

36 min - żółtą kartkę otrzymał ktoś zasiadający na ławce rezerwowych ŁKS-u

37 min - Trąbka uderzył po ziemi, znalazł dziurę w naszym murze, ale Steinbors pewnie złapał piłkę!

38 min - żółta kartka dla Serrarensa.

39 min - w polu karnym ŁKS-u pada Młyński, który wcześniej efektownie minął jednego z rywali. Nie ma jednak faulu na naszym młodzieżowcu.

40 min - przewinienie Vidmajera. Kolejne w tym meczu.

40 min - świetna centra Marciniaka z samego narożnika boiska, uderzył z jedenastu metrów głową Vejinović, lecz chybił!

45+1 min - centra Marciniaka wpada w rękawice Malarza.

PRZERWA - wyrównana pierwsza połowa spotkania, więc remis na tym spotkania nie może dziwić. Najlepszą okazję dla Arki miał Vejinović, lecz jego strzał głową z 11 metrów okazał się niecelny. Swoje okazje miał także ŁKS, w którym wyróżniali się przede wszystkim Dominguez i Trąbka. Po zmianie stron liczymy na więcej konkretów ze strony Arkowców i skuteczności pod bramką Malarza.

46 min - Arkowcy wznowili grę. W drugiej połowie atakować będą bramkę przed trybuną "Górka". Jedna zmiana w ŁKS-ie - wchodzi Adrian Klimczak, były zawodnik Arki, a zastąpił Vidmajera.

47 min - pomoc udzielana jest Wróblowi.

48 min - Serrarens walczył w polu karnym z Sobocińskim i wygrał ten pojedynek, lecz zdaniem arbitra z naruszeniem przepisów.

49 min - znów na boisku fizjoterapeuci ŁKS-u, tym razem pomagają Ratajczykowi.

54 min - żółta kartka dla Mateusza Młyńskiego. Okazja dla ŁKS-u na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

54 min - Serrans pewnie, daleko piąstkuje piłkę zagraną przez Trąbkę.

55 min - rzut rożny dla Arki. Centrował Vejinović, a niecelnie głową uderzał Serrarens.

57 min - goooollll dla Arki!!! Piłkę z autu wrzucił Zbozień, piłka po głowie obrońcy ŁKS-u dotarła do Vejinovicia, który precyzyjnym strzałem przy słupku otworzył wynik meczu!

59 min - zmiana w Arce. Zawada za Serrarensa.

60 min - ŁKS w naszym polu karnym. Obyło się bez groźnego strzału na naszą bramkę.

63 min - świetną okazję miał Wróbel, który trochę przypadkowo znalazł się w posiadaniu piłki z prawej strony naszej bramki, ale jednak strzał oddał bardzo niecelny!

64 min - Mihajlović zagrał w pole karne gości, lecz złapał tą piłkę bez kłopotów Malarz.

66 min - Wróbel tuż przed naszą bramką, broni nogami świetnie Steinbors!

66 min - żółta kartka dla Guimy za faul na Vejinoviciu.

67 min - Mihajlović wywalczył rzut rożny. W narożniku oczywiście Vejinović.

67 min - dośrodkowanie Holendra wybił Grzesik.

68 min - Corral za Ratajczyka. To ostatnia zmiana trenera Moskala.

71 min - żółta kartka dla Sobieraja na ławce rezerwowych Arki.

72 min - znów groźnie w polu karnym LKS-u po wrzutce z autu Zbozienia! Tym razem uderzał Zawada, lecz został zablokowany!

74 min - Dominguez celnie uderzył z dystansu, lecz Steinbors pewnie broni.

74 min - w odpowiedzi Arka. Vejinović wyłożył piłkę Zbozieniowi, który w pełnym biegu uderzył, lecz niecelnie!

75 min - znów świetna akcja Arki. Mihajlović podał do Marciniaka, a ten próbował dograć do Młyńskiego, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę!

76 min - ależ groźna kontra ŁKS-u! Wszystko skończyło się niecelny strzałem Corrala!

78 min - kapitalna akcja Mihajlovicia! Ograł przy linii końcowej Grzesika i mimo ostrego kąta groźnie uderzył!  Minimalnie chybił...

80 min - faul Dei na Corralu oceniony został na żółtą kartkę.

81 min - rzut rożny dla łodzian.

81 min - zbyt mocną piłkę posłał z narożnika Dominguez i piłka wyszła poza szesnastkę.

82 min - Steinbors otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

84 min - Deja w ostatniej chwili blokuje Wróbla na 11 metrze przed naszą bramką!

88 min - zmiana w Arce. Pojawia się Davit Skhirtladze, który zastąpi Marko Vejinovicia!

90 min - sędzia doliczy co najmniej 5 minut.

90+2 min - żółta kartka dla Marciniaka. To oznacza pauzę w następnej kolejce.

90+4 min - gol dla ŁKS-u...Piłka zagrana prawą stronę spada pod nogi Guimy, który po przyjęciu od razu uderzył i pokonał Steinorsa!

KONIEC - przykry koniec meczu w Gdyni. W ostatniej chwili ŁKS wydarł Arce zwycięstwo z rąk. Obie drużyny nie mogą być zadowolone z jednego punktu, a cieszą się rywale w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zabrakło "kropki nad i" w postaci drugiego gola dla żółto-niebieskich, co odebrałoby szanse rywalom na taki finał spotkania...