TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

13.12.2019

Maciej Jankowski, czyli człowiek racjonalny

- Jestem już w takim wieku, że wiele rzeczy przyjmuję ze spokojem. Porażki też przyjmuję ze spokojem. Widzę po prostu,  że pewnych rzeczy nie udało się przeskoczyć. Że drużyna przeciwna była lepsza i nie mogliśmy nic zrobić. Jeśli jednak chodzi o moje statystyki? Nie podobają mi się. Chciałbym, by były lepsze - mówi 29-letni piłkarz Arki.

 

Z napastnikiem rozmawiamy na kilkadziesiąt godzin przed meczem z Zagłębiem Lubin. Gol Jankowskiego z poprzedniej kolejki przeciwko Koronie pozwolił zdobyć trzy punkty, a wszystkie trzy jego trafienia z tego sezonu oznaczały dla Arki zwycięskie mecze.

Rozmowy z piłkarzami Arki przebiegają ostatnio według pewnego z góry ustalonego schematu, z pytaniami o błędy sędziowskie na czele. Faktem jest, że arbitrzy popełnili ich kilka, a żółto-niebiescy, wskutek niedokładności "gwizdkowych", pogubili cenne punkty. Pytanie Macieja Jankowskiego o te sytuacje, z założeniem wyciągnięcia kontrowersyjnej wypowiedzi, mijają się z celem.

 

SĘDZIOWIE MAJĄ TRUDNĄ PRACĘ

Dystans, opanowanie i racjonalność - tym Jankowski odpowiada. 

 

- Nie zamierzam krytykować arbitrów. Uważam, że mają trudną pracę, a ich decyzje oceniam dobrze. Ilu jest Polaków, tyle jest opinii. Zawsze znajdą się zadowoleni i pokrzywdzeni, więc nie chcę się wypowiadać na ten temat - mówił.

 

Jankowski twierdzi, że drużyna grająca dobrze w piłkę, nie musi szukać tematów zastępczych, bo punkty wywalczy stylem.

 

- Podchodzę do tego po ludzku. Nie wierzę w to, że dany sędzia daje nam karnego albo dyktuje go przeciwko nam. Myślę, że takie rzeczy w Polsce już dawno się skończyły - dopowiedział. 

 

- Oglądając VAR dostrzegam też sprzeczne opinie, nawet sędziowie interpretują je na różne sposoby - dodał.

 

DYSTANS, UMIEJĘTNOŚĆ PRZEGRYWANIA

- Jestem już w takim wieku, że wiele spraw przyjmuję ze spokojem. Porażki też przyjmuję ze spokojem, bo widzę, że pewnych rzeczy nie udało się przeskoczyć. Że drużyna przeciwna była lepsza i nie mogliśmy nic zrobić. Jeśli jednak chodzi o moje statystyki? Nie podobają mi się. Chciałbym zamieniać każdą sytuację na bramkę, ale tego nie umieją nawet najlepsi napastnicy na świecie. Oni rzadziej się mylą, ale też się mylą - zaznaczył Jankowski.

 

Paweł Kątnik
Poprzedni Następny

Mapa Strony