23.08.2019

Juniorzy SI Arka Gdynia zagrają u siebie

Zespoły SI Arka Gdynia w ten weekend zagrają na własnym boisku. W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17 i U15 ich rywalami będą drużyny z Poznania - Warta i Lech.

Centralna Liga Juniorów U17 - 2. kolejka

SI Arka Gdynia - Warta Poznań, niedziela 25.08, godz. 15.00

Zawodnicy z rocznika 2004 rozpoczęli rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów U17 od cennego remisu na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:2. Arka w drugiej połowie tego meczu odrobiła straty, a bramki na wagę 1 punktu zdobyli Jakub Gasiński i Adrian Łyszkiewicz-Dustet z karnego. W 2. kolejce podopieczni trenera Dariusza Ulanowskiego zagrają w roli gospodarzy, a ich rywalem będzie Warta Poznań.

Poznaniacy w swoim pierwszym meczu w tym sezonie zmierzyli się na własnym boisku z beniaminkiem Chemikiem Bydgoszcz i także zanotowali remis. Spotkanie obfitowało w bramki i zakończyło się wynikiem 3:3. W niedzielę obie drużyny będą więc walczyć o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Tabela na początku rozgrywek jest zawsze bardzo wyrównana i komplet punktów pozwoli na awans nawet o kilka pozycji.

Centralna Liga Juniorów U15 - 2. kolejka

SI Arka Gdynia - Lech Poznań, sobota 24.08, godz. 11.00

Na inaugurację ligowych rozgrywek drużynie SI Arka 2005 nie udało się zdobyć punktów w Poznaniu w starciu z Wartą. Spotkanie zakończyło się wygraną rywali 4:2. a po stronie żółto-niebieskich na listę strzelców wpisali się w drugiej połowie Staniszewski i Starnawski. Podopieczni trenera Marka Leszczyńskiego będą więc szukać pierwszych punktów w sezonie w starciu na własnym boisku z innym zespołem z Wielkopolski - Lechem Poznań.

Poznaniacy także nie zaliczą 1. kolejki do udanych, gdyż przegrali u siebie z Lechią Gdańsk 1:3. Dla obu zespołów będzie to więc bardzo ważne spotkanie. Liczymy, że nasi zawodnicy zdobędą w nim komplet punktów i rozpoczną marsz w górę ligowej tabeli.