05.05.2019

Grali wypożyczeni

Podczas kończącego się długiego weekendu kolejne mecze na boiskach I, II i III ligi rozegrali zawodnicy wypożyczeni z naszego klubu. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich występów.

Fortuna I liga

Na zapleczu Ekstraklasy w minionej kolejce zaprezentował się jeden zawodnik wypożyczony z Arki. Michał Żebrakowski pojawił się na boisku w 77 min. meczu Warty Poznań z Chrobrym Głogów. W 90 min. Michał wywalczył rzut karny, ale po chwili jego strzał z 11 metrów obronił bramkarz. Celnie dobijał jednak Jakub Kiełb i mecz zakończył się remisem 1:1.

Michał Żebrakowski

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Warta zajmuje 10. miejsce w tabeli (39 pkt.), Chrobry jest 13. (37 pkt.), a Bytovia plasuje się w strefie spadkowej - na 16. pozycji (33 pkt.)

II liga

Na trzecim poziomie rozgrywkowym ze zwycięstwa w sobotę cieszył się Bartosz Nowicki. Jego Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe z ROW-em Rybnik 2:1, a Bartosz rozegrał pełne 90 minut w linii pomocy. Tego dnia wygrała także Olimpia Grudziądz (2:0 z Resovią), ale Mikołaja Gabora tym razem zabrakło na boisku.

Bartosz Nowicki

1 punkt dopisała do swojego dorobku walcząca o awans do I ligi drużyna Jakuba Wawszczyka. Radomiak Radom zremisował na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:1, tracąc gola i w rezultacie zwycięstwo w 90 minucie. Jakub wyszedł w pierwszym składzie i zagrał całe spotkanie na swojej nominalnej pozycji, czyli lewej obronie.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.

Jakub Wawszczyk

W niedzielę w meczu Gryfa Wejherowo z Rozwojem Katowice wystąpili Oskarowie - Sikorski i Ryk. Pierwszy z nich rozpoczął mecz w pierwszym składzie, grał pełne 90 minut i otrzymał żółtą kartkę, a drugi wszedł na murawę w 87 min. gry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gryfa 3:1. Nie grał w nim trzeci z zawodników wypożyczonych do Wejherowa, czyli Mateusz Węsierski, który pauzował w tej kolejce za kartki.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Oskar Sikorski

Oskar Ryk

Oskar Ryk

Po 32. kolejkach w tabeli prowadzi Radomiak (56 pkt.), Olimpia Grudziądz jest 5. (53 pkt.), a Olimpia Elbląg i Gryf plasują się na miejscach 13-14 (po 37 pkt.).

III liga

Trzecioligowcy rozegrali w ciągu długiego weekendu dwie ligowe kolejki. Remis i zwycięstwo odnotowała w nich Radunia Stężyca. Udział w zdobytych na wyjazdach punktach miał Adrian Polański, który rozegrał całe spotkanie przeciwko Jarocie Jarocin (2:2), a także pojawił się w 74 min. wygranego 3:0 meczu z Bałtykiem Gdynia.

Adrian Polański

Dwa pełne mecze w barwach Chemika Bydgoszcz rozegrał natomiast bramkarz Szymon Więckowicz, którego zespół mierzył się z rywalami z czołówki tabeli. W pierwszym z nich Chemik strzelił gola w 90 minucie i zremisował u siebie 1:1 z wiceliderem KKS Kalisz, a w drugim uległ na wyjeździe liderowi Lechowi II Poznań 0:4.

img              Szymon Więckowicz

W dwóch meczach KP Starogard - zremisowanym z Wierzycą Pelplin 0:0 oraz przegranym ze Świtem Skolwin 0:3 - w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Maciej Kozakowski. W tym drugim spotkaniu przez 20 minut grał także Krzysztof Krakowiak

Wybierz obszar

Maciej Kozakowski

Krzysztof Krakowiak

Po dwóch ostatnich seriach spotkań Radunia zajmuje 3. miejsce w tabeli (58 pkt.) i wciąż ma szansę na awans. KP Starogard jest 10. (40 pkt.), a Chemik Bydgoszcz plasuje się na 16. pozycji (21 pkt.)

Kolejne mecze wypożyczonych już w przyszły weekend.