29.04.2019

Zwycięstwo z Elaną i remis z Wartą w niedzielnych zmaganiach juniorów

Dwa mecze u siebie, 5 bramek i 4 punkty - to sumaryczny bilans zmagań naszych juniorów w niedzielę. Więcej uśmiechu z pewnością mieli juniorzy starsi, którzy pokonali Elanę Toruń 3:1. Z kolei juniorzy młodsi zremisowali 2:2 z Wartą Poznań.

Centralna Liga Juniorów U18 - 25. kolejka

Arka Gdynia - Elana Toruń 3:1 (1:1)

Bramki: Wilczyński, 24', Stępień 75', Pek 90' - 37'

Żółte kartki: Bednarski, Parulski, Pek

Arka: Molenda - Blok, Sławek, Branicki, Szałecki, Goyke (55' Parulski), Wilczyński, Stępień, Talaśka, Bednarski (80' Pek), Zbiranek (90' Własny)

Początek spotkania należał do gości, którzy w ciągu pierwszych minut wywalczyli sobie kilka stałych fragmentów gry, z których chcieli zaskoczyć naszych piłkarzy. Po nie najlepszych kilkunastu minutach doskonałą akcję przeprowadził Sławek. Dograł on piłkę do Wilczyńskiego, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Elany.

Po zdobytej bramce Arkowcy osiągnęli przewagę, ale nie zdołali wykorzystać dwóch stworzonych przez siebie okazji. Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem o niewykorzystanych sytuacji zemściło się to w 37 minucie. Goście ambitnie dążyli do wyrównania i sztuka ta powiodła im się pod koniec pierwszej połowy, dzięki czemu obie ekipy na przerwę schodziły z wynikiem 1:1.

W drugiej części gry żółto-niebiescy osiągnęli znaczącą przewagę, ale byli oni nieskuteczni w poczynaniach pod bramką rywali. Rywale, których dodatkowo osłabiła czerwona kartka, ograniczali się do utrzymywania wyniku i gry obronnej. Ta taktyka zemściła się na nich w końcowym kwadransie spotkania. Najpierw po indywidualnej akcji na prowadzenie wyprowadził Arkę Stępień, a w doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawił Pek, dzięki czemu po końcowym gwizdku to nasz zespół mógł cieszyć się ze zdobyczy punktowej.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Pierwsza połowa stała pod znakiem zdecydowanej przewagi gości, którzy grali bardzo ambitnie i dłużej utrzymywali się przy piłce. Udało nam się zdobyć bramkę, ale wynik przed przerwą nie był dla nas satysfakcjonujący. Po niej zagraliśmy agresywniej, a wprowadzone zmiany wniosły ożywienie w naszą grę. Cieszymy się, gdyż udało się zdobyć cenne punkty i odskoczyć na bezpieczne miejsce w tabeli.

Centralna Liga Juniorów U17 - 8. kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 2:2 (1:1)
Bramki: Magdziński 17', Kamiński 77' - 2', 85'

Żółte kartki: Parulski, Magdziński

Arka: Skowronek - Tomczak, Dopierała, Stec, Nowicki (67' Zwoliński), Dobek, Chmurzyński (46' Własny), Parulski (46’ Lubowicz) Kamiński, Przyborowski (74' Książkiewicz), Magdziński

Przed meczem piłkarze Arki bez wątpienia zwracali uwagę na fakt, że Warta do tej pory zdobyła w lidze największą ilość bramek. Mimo tego ich ofensywny potencjał zaskoczył naszych piłkarzy już na samym początku spotkania. Warta zdobyła prowadzenie już w drugiej minucie gry. Na odpowiedź piłkarzy Arki trzeba było poczekać kwadrans. Wtedy to swojego kolejnego gola w sezonie zdobył Magdziński.

Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. Po niej boisko opuścili Parulski i Chmurzyński, a w ich miejsce pojawili się Lubowicz i Własny. W 77 min. prowadzenie dla Arki zdobył Kamiński. Niestety naszym piłkarzom nie udało się „dowieźć” korzystnego wyniku do końca spotkania. Gdy wydawało się, że może on utrzymać się do ostatniego gwizdka bramkę dającą punkt przyjezdnym zapewnił Rogowiecki w 85 min.