16.02.2019

Piłkarze po meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia

Arka przegrała wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec 2:3. Do przerwy prowadzili żółto - niebiescy 2:1 po dwóch golach Damiana Zbozienia. Jednak po przerwie gole zdobywali już tylko gospodarze.

Michał Nalepa:

Kibice wyrazili swoją opinię na temat naszej gry. Taka jest nasza piłka, kibice długo z nami nie mogli jeździć, przyjechali, przegraliśmy mecz... Trzeba ponieść tego konsekwencje. Marzyliśmy o grze w ósemce, z taką grą będzie się ciężko do niej załapać.

Nasze założenia były trochę inne niż w poprzednich meczach. Trener obrał taką taktykę, abyśmy zagrali więcej z kontry i oddali pole Zagłębiu. Mimo słabszej gry w pierwszej połowie, prowadziliśmy 2:1. Powinniśmy próbować podwyższyć wynik. A tak dostajemy zbyt łatwo bramki. Nie tylko ze stałych fragmentów, ale także z akcji. Jeżeli chce się grać w ósemce, to nie można tak grać.

Frederik Helstrup:

Trudno mówić o pozytywach po takim spotkaniu. Zagraliśmy słabe spotkanie, zakończone porażką. Zdobyliśmy dwie bramki, ale po raz kolejny dużo tych bramek tracimy. Musimy mocno nad tym popracować. Zagłębie poza sytuacjami w których zdobyło bramki, miało także wiele innych okazji, między innymi nie strzelili rzutu karnego.

W tym meczu było kilka ważnych momentów, na przykład ten niestrzelony karny. Z reguły taka sytuacja podłamuje drużynę, Zagłębie jednak okazało się silne i dążyło do zdobycia zwycięskiej bramki i to się im udało.

Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec):

Bohaterem jest cała drużyna, bo w końcu udało się wygrać, w końcu przepchnęliśmy ten wynik. Znów zaczęliśmy dobrze grać po stracie bramki. Dziwne to jest w naszym wykonaniu, że wtedy dopiero zaczynamy grać. Najważniejsze są jednak trzy punkty i to, że w dajemy kibicom trochę radości. Wszędzie za nami jeżdżą i nam pomagają. Dziś dajemy sobie nadzieję na utrzymanie.

Wierzymy w to utrzymanie, wierzą też trenerzy i prezesi. Kibice wierzą. Prezesi robią dobrą robotę, sprowadzili zawodników, każdy który przychodził wiedział z jakim ciężarem się to wiąże. Było powiedziane to wprost, że gramy o utrzymanie do końca. To zwycięstwo cieszy i dodaje nam pewności siebie. Oby w kolejnych meczach ta gra była też dobra i dopisywało nam szczęście.