Podczas gdy pierwszy zespół zbiera ostatnie szlify przed ligową potyczką z Koroną Kielce, nasi juniorzy pracowali w tygodniu na formą na piłkarską wiosnę. Swoje testmecze rozegrali juniorzy starsi i młodsi.

Arka (Junior Starszy U-18) - sparing nr 4

Arka Gdynia U18 - FC Akademy Wrocław U18 3:1 (1:0)

Bramki: Pek 7', Wilczyński 23', Bednarski 39', Urbański 87 (k.) - 21'

Cztery mecze i cztery zwycięstwa. To okazały wynik meczów kontrolnych naszego zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Najpierw gładko radzili sobie dwukrotnie ze Stomilem Olsztyn, następnie pokonali występującą w IV lidze Gedanię Gdańsk, a w środę zwyciężyli z FC Akademy Wrocław 4:1 (3:1).

Strzelanie w tym meczu szybko rozpoczęli podopieczni trenera Jakuba Frydrycha, którzy prowadzili od 7 min. po golu Peka. Gościom udało się wyrównać w 21 min., lecz z remisu nie cieszyli się jednak długo. Już 2 min. później Wilczyński znalazł bowiem drogę do siatki. Dzięki bramce Bednarskiego w 39 min. Arkowcy schodzili na przerwę z dwubramkowym handicapem.

W drugiej części gry padła tylko jedna bramka, a jej autorem był Urbański, który okazał się skutecznym wykonawcą rzutu karnego w 87 min.

Arka (Junior Młodszy U-17) - sparing nr 4

Arka Gdynia U17 - Naki Olsztyn U17 4:4 (1:0)
Bramki: Przyborowski 31', Kamiński (78', 82' k.), Dobek 80' - 51', 55', 86', 88'

Arka: Rejman (45' Król), Lubowicz (60' Dopierała), Życzyński (Jaskólski), Stec, Tomczak, Dobek, Nowicki, Przyborowski, Kamiński, Własny (45' zaw. testowany), Zwoliński

Dla podopiecznych trenera Janczaka był to 4 sparing przygotowujący jego zawodników do rozgrywek. Po poprzednim wysokim zwycięstwie 11:0 (4:0) nad Bałtykiem Gdynia przyszedł czas na remis w iście hokejowym stylu. Po pierwszej połowie Arkowcy prowadzili jedną bramką po golu Przyborowskiego z 31 min.

Początek drugiej polowy należał do gości, którzy pokonali naszego golkipera dwukrotnie w ciągu 4 min (w  51 i 55 min.).
Na prawdziwe strzelanie czekaliśmy jednak do końcowego kwadransa. Zaczął Kamiński, który pokonał bramkarza rywali w 78 min. i doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później gola dołożył Dobek, a po kolejnych 2 min. znów, tym razem z rzutu karnego, trafił Kamiński i mogło się wydawać, że ten mecz Arkowcy mają już w kieszeni. Nic bardziej mylnego. Goście zdobyli bowiem 2 bramki - w 86 i 88 min. i obydwa zespoły zakończyły ten mecz bez rozstrzygnięcia.

W ten weekend czeka nas jeszcze spotkanie SI Arki Gdynia ze Śląskiem Wrocław (sobota, 9 lutego, godz. 11.00) na Narodowym Stadionie Rugby. Kolejne sparingi czekać będą naszych piłkarzy już po obozie, który ma na celu optymalne przygotowanie formy naszych juniorów do rozgrywek.