23.01.2019

Między sparingami

Za nami piąty dzień zgrupowania w tureckiej Alanyi. Choć jesteśmy dzień po meczu sparingowym, a jutro naszych zawodników czeka już kolejne spotkanie, to dziś ich dzień także został zaplanowany od rana do wieczora.

Po wczorajszym meczu dziś przed południem nasi zawodnicy spotkali się na sali ćwiczeń. Tam czekały na nich ćwiczenia regeneracyjne i stabilizacyjne. Wymiennie jedna grupa spędziła kilkadziesiąt minut na macie, a w tym samym czasie druga ćwiczyła na rowerkach.

Dopiero po południu przyszedł czas na trening na boisku. Ku nieskrywanej radości całej ekipy, odbył się on przy promieniach słońca, co miało miejsce po raz pierwszy podczas tego zgrupowania. Trzeba się było tym nacieszyć, bo jeśli wierzyć prognozom, to niestety zbyt szybko na taką sytuację możemy się w Turcji nie doczekać…

Po obowiązkowej rozgrzewce, w zakres której weszło także kilkanaście minut gry „w dziadka”, trenerzy postanowili skupić się na pracy nad taktyką, a konkretnie stałymi fragmentami gry. Kadra została podzielona na dwie grupy, które rywalizowały ze sobą jako drużyna broniąca i atakująca. Zespół broniący miał na celu nie tylko wyjście obronną ręką spod własnej bramki, ale też wyprowadzenie skutecznej kontry.

Co ciekawe, żadna ze stron nie wiedziała, co zamierzają rywale, bo schematy rozegrania były omawiane wewnątrz własnych grup. A było o co walczyć – przegrani musieli swoich przeciwników przewieźć na własnych plecach wzdłuż połowy boiska…

Na tym nie skończyły się obowiązki naszych piłkarzy tego dnia. Wieczorem wszyscy spotkali się na analizie meczu ze Slawią Sofia.

Jutro kolejna gra sparingowa. Ponownie żółto-niebiescy zmierzą się z zespołem z ekstraklasy bułgarskiej, tym razem będzie to Czerno More Warna. Spotkanie będzie rozegrane w nietypowy sposób, bo na dystansie czterech kwart po 30 minut. Dzięki temu wszyscy zawodnicy otrzymają szansę gry w większym wymiarze czasu, a jednocześnie wejdą też na większe obciążenia. Jeśli nie zajdą żadne nieoczekiwane zmiany, to początek tego spotkania nastąpi o godz. 9.30 czasu polskiego.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony naszej telewizji klubowej, gdzie pokazujemy m.in. wywiady z naszymi piłkarzami. Dziś można obejrzeć rozmowę z Adamem Deją, a także Maciejem Jankowskim. Zapraszamy!