26.11.2018

Arka - Wisła Kraków 4:1! Palce lizać!

Doskonałe widowisko zafundowały w Gdyni zespoły Arki i Wisły. Po bardzo ciekawym meczu, obfitującym w strzały, a przede wszystkim bramki, żółto-niebiescy odnieśli efektowne zwycięstwo 4:1. To drugi mecz z rzędu naszej drużyny, w którym aplikujemy rywalom aż cztery gole!

Lotto Ekstraklasa - 16. kolejka

Arka Gdynia - Wisła Kraków 4:1 (2:1)

Bramki: Aankour 15', Zarandia 28', 89' Jankowski 75' - Ondrasek 20'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Deja, Nalepa (74' Danch) - Zarandia (90' Siemaszko), Janota (87' da Silva), Ankour -  Jankowski

Wisła Kraków: Lis - Palcić, Sadlok, Wasilewski, Pietrzak, Boguski, Halilović, Kort (68' Kolar), Kostal - Imaz - Ondrasek

Żółte kartki: Deja - Wasilewski

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 5776

0 min - w doskonałych nastrojach udaliśmy się na przerwę reprezentacyjną. Wysokie zwycięstwo w Legnicy spowodowało, że jak nigdy żałowaliśmy terminu, w którym wypadła ta przymusowa pauza. Dziś nasz zespół postara się pokazać, że przez dwa tygodnie wysoka dyspozycja go nie opuściła.

0 min - jak pisaliśmy TUTAJ w ostatnich dwóch konfrontacjach w Gdyni, Arka aplikowała zawodnikom Białej Gwiazdy po trzy gole i inkasowała komplet punktów. Wszyscy życzymy sobie, aby kibice opuszczali dziś stadion przy Olimpijskiej w równie dobrych nastrojach jak wówczas.

0 min - w wyjściowym składzie Arki brakuje Aleksandara Koleva. W tej sytuacji na szpicy znów zagra Jankowski, a rolę Maćka na skrzydle przejmie strzelec efektownego gola z Miedzią - Nabil Aankour.

0 min - warto zwrócić uwagę na obecność na ławce dawno niewidzianych Roberta Sulewskiego i Marcusa da Silvy.

0 min - Maciej Jankowski niegdyś bronił barw Wisły Kraków, więc życzymy mu dzisiaj, aby przypomniał się kibicom z Krakowaw sposób, jaki na napastnika przystało...

0 min - jest kilka zmian w zespole Wisły w porównaniu z ostatnim spotkaniem. Brakuje Jakuba Bartkowskiego, który pauzuje na żółte kartki, a także Vullneta Bashy i Zorana Arsenića, choć ten ostatni rozpocznie mecz na ławce. Nawet na ławce rezerwowych nie ma dziś natomiast także Kamila Wojtkowskiego i Pawła Brożka, który w meczu z Zagłębiem strzelił bramkę w doliczonym czasie gry i zapewnił Wiśle komplet punktów. Jest natomiast Zdenek Ondrasek, który z ośmioma trafieniami jest w czołówce klasyfikacji strzelców bieżących rozgrywek.

0 min - mamy na murawie już obie jedenastki. Nie mogło byc inaczej - Arka na żółto-niebiesko, goście na czerwono-biało.

0 min - losowanie z udziałem kapitana Adama Marciniaka wskazało, że w pierwszej połowie atakować będziemy bramkę przed trybuną GOSiR.

1 min - zaczęli goście z Krakowa!

2 min - dobre otwarcie meczu przez Arkę. Agresywne ataki już na połowie rywala pozwoliły stworzyć pierwszą akcję z celnym strzałem na bramkę. Z lewej strony dokładnie zacentrował Deja, a głową uderzył Zarandia, lecz Lis skutecznie to obronił!

4 min - i znów Lis ratuje gości! Marciniak posłał z lewej strony płaskie podanie w pole karne, gdzie zaskakująco uderzył Aankour w kierunku bliższego słupka! Jak do tego zdążył z interwencją Mateusz Lis?

6 min - ależ odpowiedź Wisły! Szybka kontra zakończyła się strzałem z 18 metrów Imaza w słupek!

7 min - miała Wisła okazję po rzucie rożnym! Strzał Halilovića po rykoszecie przeszedł tuż nad poprzeczką naszej bramki!

8 min - a teraz kontra Arki! Doskonale wyprowadził akcję Nalepa i zagrał do wychodzącego na lewym skrzydle Jankowskiego. maciek po wejściu w pole karne zdecydował się na strzał, który z problemami odbija Lis!

10 min - bardzo dobra próba uderzenia z dystansu Janoty! Strzał z 20 metrów odbija Lis! Niesamowity początek spotkania w Gdyni!

13 min - kolejna próba strzału w wykonaniu Imaza. Tym razem piłka ponad metr minęła światło bramki Steinborsa.

15 min - akcje przenoszą się spod jednej bramki pod drugą, mnóstwo strzałów, większość celnych, tylko bbramek wciaż brak. Doskonały początek spotkania.

15 min - goooolll dla Arki!!! Aankour! Jankowski zagrał na lewe skrzydło do Aankoura, ten ściął do środka i uderzył z 17 metrów tuż przy słupku! Lis próbował znów sięgnąć piłkę, nawet ją trącił, ale ta wtoczyła się do siatki!

16 min - rzut rożny dla Arki mógł dać drugą bramkę dla Arki! Lis jednak skuteczny na linii pola karnego i obronił strzał głową Jankowskiego!

18 min - szybka akcja Zbozienia prawym skrzydłem, zagranie w pole karne, a tam jeden z obrońców w ostatniej chwili uprzedził Jankowskiego!

20 min - gol dla Wisły. Z prawej strony precyzyjna centra Palcića spadła na głowę Ondraska, a ten dokładnie przymierzył i piłka od słupka wpadła do naszej bramki.

23 min - ładna wymiana podań przez Gdynian, wszystko na jeden kontakt i pozostaje żałować, że dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony nie doszło do żadnego z naszych zawodników.

26 min - tym razem podanie Marciniaka już dostarło do Dei, ale niestety strzał Adama nie był celny.

28 min - goooolll! Arka znów na prowadzeniu! Mocną piłkę z lewej strony wstrzelił Marciniak, pierwszy strzał Zarandii trafił w Sadloka, ale przy dobitce Lis nie miał nic do powiedzenia!

30 min - błyskawiczna kontra Arkowców! Jankowski pobiegł z Zarandią, ale sam rozstrzygnął tą akcję oddając strzał z 15 metrów tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

33 min - rzut rożny dla Wisły. Kort zacentrował, a w naszym polu karnym znów odnalazł się Ondrasek, główkował, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Jankowski!

39 min - rzut rożny wykonuje Janota. Lis daleko wypiąstkował piłkę, a sprzed pola karnego uderzał Zarandia. Piłka została jednak zablokowana.

42 min - znów Janota z narożnika boiska, tym razem piłkę wybili obrońcy.

45 min - bardzo nieudana próba uderzenia Halilovića z 35 metrów.

45 min - w ostatniej akcji tej części spotkania ucierpiał Nabil Aankour. Strzelec pierwszej bramki w tym meczu nie pierwszy raz potrzebuje pomocy medycznej, więc zobaczymy czy wyjdzie na boisko po zmianie stron.

PRZERWA - to była doskonałe 45 minut futbolu w Gdyni. Ilością efektownych akcji, kończonych strzałami na bramkę można by obdzielić całą kolejkę spotkań. Przeważała w tym Arka i dlatego zasłużenie prowadzi, ale Wisła stara się nie pozostawać dłużna i także potrafi być bardzo groźna, głównie za sprawą Imaza i Ondraska. W Gdyni dziś chłodno, ale kibice nie mają prawa narzekać na temperaturę, bo tę na wysokim poziomie ustawili im piłkarze. Liczymy, że podtrzymają ją także po przerwie, a po końcowym gwizdku cieszyć się będziemy z trzech punktów.

46 min - Aankour na boisku, obie drużyny w niezmienionych składach. Tym razem grę od środka rozpoczynają gospodarze.

48 min - i już mamy pierwszą efektowną akcję Arki! Janota piętą do Nalepa, a ten strzela z 18 metrów, lecz trafia w głowę Sadloka!

49 min - rzut rożny Janoty zamieniamy... na rzut rożny z drugiej strony boiska.

50 min - znów Janota, tym razem przed pole karne, gdzie z powietrza uderzał Deja! Rykoszet i tylko kolejny rzut rożny!

50 min - tym razem wybijają piłkę obrońcy z Krakowa.

52 min - strzał Kostala z 17 metrów minimalnie niecelny! Piłka jednak dotknęła któregoś z naszych piłkarzy i będzie korner.

53 min - Kort zacentrował pod samą bramkę, gdzie Steinbors z kłopotami, bo otoczony wieloma zawodnikami obu drużyn, wypiąstkował piłkę przed pole karne.

54 min - po akcji Zarandii mamy rzut rożny. Ponownie radzą sobie Wiślacy z dośrodkowaniem Janoty.

55 min - Zbozień podprowadził sobie piłkę do 22 metra i mocno uderzył, co Lis z dużymi problemami jednak zdołał obronić!

57 min - indywidualna akcja Imaza na prawym skrzydle, oddaje strzał, który udało się zablokować.

57 min - w odpowiedzi Aankour z dystansu, a Lis tym razem bardzo niepewnie, jednak odbija piłkę do boku!

58 min - groźna próba Janoty zza pola karnego! Po rykoszecie mamy rzut rożny.

59 min - wybitą piłkę przez obrońców Wisły dopadł Aankour, bez przyjęcia oddał strzał, lecz trafił w nogi któregoś z gości!

60 min - tym razem nieskuteczne wyprowadzenie piłki spod własnej bramki przez Arkę, przejęli ją goście i posłali na 6 metr, gdzie był Boguski i tylko sobie znanym sposobem nie trafił do siatki!

63 min - Jankowski znów sam wyprowadził kontrę i sam ją kończył strzałem. Został jednak zablokowany.

64 min - Jankowski przebił się na prawym skrzydle i spod linii końcowej przedostał się pod bramkę Wisły! Zagrał pod bramkę, ale tam zabrakło celnego strzału Aankoura!

65 min - gorąco tym razem w naszym polu karnym. Na szczęście udało się zablokować szarżującego tam Kostala!

68 min - pierwsza zmiana w Wiśle. Opuszcza boisko Kort, a w jego miejsce pojawia się Kolar.

69 min - znów rzut rożny wywalczył Zarandia. Nalepa z Janotą w narożniku, centruje Janota i piłkę na kolejny korner wybili obrońcy Wisły.

69 min - dla odmiany zacentrował Nalepa. Lis wypiąstkował piłkę, a uderzenie sprzed szesnastki Aankoura zablokował Wasilewski.

71 min - odważna próba z dystansu Marciniaka poszybowała w trybuny.

73 min - płaski strzał z 25 metrów Janoty mija bramkę Lisa o ok. metr.

74 min - celny strzał Kolara spokojnie broni Steinbors.

74 min - pierwsza korekta trenera Smółki. Za Nalepę wchodzi Adam Danch.

75 min - goooll dla Arki! Aankour kapitalnie zagrał za plecy obrońców w kierunku Jankowskiego! Pierwsze uderzenie Maćka Lis odbił, ale "Jankes" sięgnął ją jeszcze głową i posłał do bramki!

77 min - Zagranie Zbozienia do wychodzącego na czystą pozycję Marciniaka ofiarnie przecięli Wiślacy!

79 min - Danch wywalczył rzut rożny. Tym razem Janota zacentrował odrobinę zbyt mocno i piłka opuściła plac gry z drugiej strony bramki Lisa.

80 min - Kostal opuszcza plac gry, a za niego melduje się Bartosz.

81 min - dużo szczęścia przy Arce! Strzał Imaza z 16 metrów o włos mija światło bramki Steinborsa! Piłka odbiła się od poprzeczki!

83 min - Deja od dwóch minut poza boiskiem. Miejmy nadzieję, że zaraz powróci do gry.

83 min - szczęśliwie nasz pomocnik już powrócił na boisko i kontynuujemy grę w równych proporcjach.

85 min - po faulu Zarandii na Imazie rzut wolny dla Wisły z szansą na dośrodkowanie.

85 min - Palcić bardzo bliski kontaktowego gola, bo z bliska uderzył głową po dośrodkowaniu Pietrzaka! Steinbors jednak zdołał jakimś cudem obronić ten strzał!

87 min - pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymał ją Adam Deja.

87 min - da Silva pojawia się na boisku. Zmienił Michała Janotę.

89 min - 4:1 dla Arki!!! Kontra gdynian, wyprowadził akcję da Silva i po wejściu w pole karne sprytnie uderzył, Lis odbił ten strzał, ale wprost pod nogi Zarandii, który spokojnie ją przyjął wpakował pod poprzeczkę!

90 min - przy owacji publiczności boisko opuszcza Luka Zarandia. W jego miejsce wchodzi Siemaszko.

KONIEC - to było jedno z najlepszych widowisk na stadionie w Gdyni w tym roku. Obie drużyny dziś nie kalkulowały, starały się grać w piłkę, wymieniać podania na jeden kontakt, stwarzać sytuacje i w końcu strzelać i zdobywać bramki. To zespół trenera Smółki był w tym elemencie zdecydowanie lepszy i w pełni zasłużenie pokonał rywala z Krakowa, w pełni zasługując na największe słowa pochwały!