18.11.2018

Grali wypożyczeni

W ten weekend na boiskach 1, 2 i 3 ligi zagrało dziewięciu zawodników wypożyczonych z Arki do innych klubów. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich występów.

Fortuna 1 liga

Z grona zawodników wypożyczonych z Arki na zaplecze Lotto Ekstraklasy w tej kolejce zaprezentował się Maksymilian Hebel. Rozegrał on całą drugą połowę i otrzymał żółtą kartkę w wyjazdowym meczu Bytovii Bytów ze Stomilem Olsztyn (2:3). Hebel wszedł na boisko przy stanie 0:3, z nim w składzie Bytovia zdobyła dwie bramki, ale nie udało jej się doprowadzić do remisu.

2 liga

W tej kolejce bardziej liczną reprezentację Arkowców mogliśmy oglądać na boiskach 2 ligi. Ze zwycięstwa cieszył się w sobotę Jakub Wawszczyk, którego Radomiak Radom pokonał u siebie Ruch Chorzów 2:0. Wawszczyk rozegrał 90 minut na lewej obronie.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.
Jakub Wawszczyk

1 punkt udało się zdobyć w Rybniku drużynie Gryfa Wejherowo, która zremisowała z miejscowym ROW-em 1:1. Gospodarze prowadzili od 23 min. po golu z karnego, ale w 81 min. bramkę na wagę remisu zdobył Oskar Sikorski. Była to druga bramka w sezonie naszego zawodnika, który pojawił się na boisku w 68 min. spotkania zmieniając Macieja Koziarę.

Kolejny z Arkowców Oskar Ryk rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i został zmieniony w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia
                                                             Oskar Sikorski

Oskar Ryk
Oskar Ryk

Podobnie jak Sikorski i Ryk, o 1 punkt wzbogacił się także występujący w Olimpii Elbląg Bartosz Nowicki. W niedzielę jego zespół zremisował na wyjeździe 1:1 z Błękitnymi Stargard, a Bartosz rozegrał w tym spotkaniu 90 minut w linii pomocy.

Bartosz Nowicki

Gorycz porażki musiał przełknąć natomiast Mikołaj Gabor w barwach Olimpii Grudziądz. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:3, a wszystkie bramki stracił z rzutów karnych. Gabor wszedł na boisko w 73 min. przy stanie 1:2. 90 minut w zespole Pogoni rozegrał natomiast był zawodnik Arki Damian Mosiejko.

Mikołaj Gabor

3 liga

Na tarczy wrócili z Wielkopolski zawodnicy KP Starogard, którzy przegrali z Mieszkiem Gniezno. Tym razem w drużynie trenera Łukasza Kowalskiego wystąpił jeden zawodnik wypożyczony z Arki. Maciej Kozakowski rozegrał jako lewy obrońca pełne 90 minut.

Wybierz obszar
Maciej Kozakowski

Radunia Stężyca nie będzie dobrze wspominała meczu z Lechem II Poznań, który zakończył się  jej porażką aż 0:5. W tym spotkaniu wystąpili Jakub Kłosowski i Adrian Polański. Kłosowski wyszedł w podstawowym składzie i grał cały mecz, a Polański pojawił się na boisku na ostatnie 25 minut. Jedną z bramek dla rezerw "Kolejorza" zdobył dobrze znany w Gdyni Piotr Tomasik.

Jakub Kłosowski

Adrian Polański

Kolejne mecze zawodników wypożyczonych z Arki już w następny weekend. Wówczas rywalizację w tym roku zakończą 3-ligowcy. Zespoły z 1 i 2 ligi mają do rozegrania jeszcze po dwie kolejki.